ÜSKÜDAR

Üsküdar seçim sonuçları ve oy oranları! 2019 Üsküdar seçim sonucu

İstanbul Üsküdar yerel seçim sonuçları 31 Mart 2019. İstanbul ili, Üsküdar ilçesi belediye başkan adayları ve seçim sonuçları. İstanbul Üsküdar ilçesinde seçimi AK Parti adayı Hilmi Türkmen kazandı.

Üsküdar seçim sonuçları ve oy oranları! 2019 Üsküdar seçim sonucu

Milyonların heyecanla beklediği tarihi gün geldi, çattı. 31 Mart sabahı 08:00 itibari ile oy verme işlemi başladı. Sandıkların kapanması ile birlikte seçim sonuçları heyecanı herkesi sardı.

İstanbul Üsküdar seçim sonuçları ve oy oranları araştıran kişiler en hızlı ve doğru bilgileri bu başlık altından bulabilecekler.

ÜSKÜDAR 2019 SONUÇLARI

HİLMİ TÜRKMEN KİMDİR?

1973 yılında Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde doğan Hilmi Türkmen, ilköğrenimini ve hafızlığını Şalpazarı'nda, liseyi Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi'nde, y?üksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

1996 yılında serbest avukat olarak Üsküdar'da mesleğe başladı.

İş hayatının yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri bağlamında, çeşitli eğitim, kültür ve sosyal yardım alanındaki STK'larda kurucu ve yönetici olarak görev aldı. Klasik Türk Sanatları Vakfı Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği? bunlardan bazılarıdır.

Siyasete aktif olarak 1992 yılında Refah Partisi Üsküdar Gençlik Kolları'nda başladı. Fazilet Partisi'nde Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti'nin kuruluş sürec??i ile birlikte Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002 genel ve 2004 yerel seçimleri?nde AK Parti Üsküdar İlçe SKM (Seçim? Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yaptı. 2003 – 2004 yıllarında ise AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi.

2004 yerel seçimlerinden sonra Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB Meclis Üyeliği yaptı.

Evli ve iki kız, iki erkek çocuk babası olan Hilmi Türkmen, İngilizce bilmektedir..

Üsküdar 2014 seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Üsküdar Belediye Başkanlığı seçimini kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Üsküdar Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

Üsküdar 2014 yerel seçim sonuçları

Toplam Sandık Sayısı: 1287
Açılan Sandık Sayısı: 1251

AK Parti: %45.74
CHP: %43.34
MHP: %.5.43

Yorumlar