ÇEKMEKÖY

Çekmeköy seçim sonuçları ve oy oranları! 2019 Çekmeköy seçim sonucu

İstanbul Çekmeköy yerel seçim sonuçları 31 Mart 2019. İstanbul ili, Çekmeköy ilçesi belediye başkan adayları ve seçim sonuçları. İstanbul Çekmeköy ilçesinde AK Parti adayı Ahmet Poyraz kazandı.

Çekmeköy seçim sonuçları ve oy oranları! 2019 Çekmeköy seçim sonucu

Milyonların heyecanla beklediği tarihi gün geldi, çattı. 31 Mart sabahı 08:00 itibari ile oy verme işlemi başladı. Sandıkların kapanması ile birlikte seçim sonuçları heyecanı herkesi sardı.

İstanbul Çekmeköy seçim sonuçları ve oy oranları araştıran kişiler en hızlı ve doğru bilgileri bu başlık altından bulabilecekler.

ÇEKMEKÖY 2019 SONUÇLARI

AHMET POYRAZ KİMDİR?

Ahmet Poyraz 1964 yılında, Rize'nin Çayeli ilçesinde doğmuştur.

Tahsil hayatını Beyoğlu-Cihangir ve Rize'de sürdürmüştür. Ahmet POYRAZ küçük yaştan itibaren ailesinin kurduğu ticari işletmelerde çalışmıştır. İş hayatının yanında toplumsal meselelerle ilgilenmeyi ihmal etmeyen Ahmet Poyraz, siyasi kariyerine 2003 yılında Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı olarak başlamıştır.

İki dönem bu görevi başarıyla yürütmüş ve 2008 yılında Çekmeköy Belediye Başkanlığı için görevinden ayrılmıştır. Evli olan Ahmet Poyraz üç çocuk babasıdır.

Çekmeköy 2014 seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Çekmeköy Belediye Başkanlığı seçimini kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Çekmeköy Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

Çekmeköy 2014 yerel seçim sonuçları
Toplam Sandık Sayısı: 453
Açılan Sandık Sayısı: 444

AK Parti % 48
CHP % 38
MHP % 5

Yorumlar