SANCAKTEPE

Sancaktepe seçim sonuçları ve oy oranları! 2019 Sancaktepe seçim sonucu

İstanbul Sancaktepe yerel seçim sonuçları 31 Mart 2019. İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi belediye başkan adayları ve seçim sonuçları. İstanbul Sancaktepe ilçesinde seçimi AK Parti adayı Şeyma Döğücü kazandı.

Sancaktepe seçim sonuçları ve oy oranları! 2019 Sancaktepe seçim sonucu

Milyonların heyecanla beklediği tarihi gün geldi, çattı. 31 Mart sabahı 08:00 itibari ile oy verme işlemi başladı. Sandıkların kapanması ile birlikte seçim sonuçları heyecanı herkesi sardı.

İstanbul Sancaktepe seçim sonuçları ve oy oranları araştıran kişiler en hızlı ve doğru bilgileri bu başlık altından bulabilecekler.

SANCAKTEPE 2019 SONUÇLARI

ŞEYMA DÖĞÜCÜ KİMDİR?

Şeyma Döğücü, 1965 yılında Çorum'da doğdu. Çorum İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri ve insan hakları alanında gönüllü olarak çalışmalar yaptı.

Döğücü, İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Grubu ve Hukukun Üstünlüğü Grubu ile birlikte çalışmalarda bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) kuruluşuyla birlikte 2002 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasi hayata katıldı.

Şeyma Döğücü, İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak çeşitli kademelerde görev aldı. 2009 Yerel Seçimleri'nde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi.

Döğücü, 2013-2014 yıllarında Türkiyenin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2012 yılında yapılan AK Parti İl Kongresi'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı.

Evli ve 3 çocuk annesidir..

Sancaktepe 2014 seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Sancaktepe Belediye Başkanlığı seçimini kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

Sancaktepe 2014 yerel seçim sonuçları
Toplam Sandık Sayısı: 644
Açılan Sandık Sayısı: 631

AK Parti: %49.96
CHP: %34.10
HDP: %6.99

Yorumlar