GAZİOSMANPAŞA

CHP Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı 2019 yerel seçim

CHP Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı belli oldu. Peki Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı Erkan Kaya kimdir, kaç yaşındadır?

CHP Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı 2019 yerel seçim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP Gaziosmanpaşa Belediye başkan adayı Erkan Kaya oldu. İşte CHP Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı Erkan Kaya'nın biyografisi.

ERKAN KAYA KİMDİR?

Bölgenin en aktif esnaf odasının başkanlığını yürüten Kaya’nın Gaziosmanpaşa Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Odasına Arnavutköy, Sultangazi, Gaziosmanpaşa ve Eyüp ilçelerinden binlerce üye kayıtlı.   

Bölgedeki ve İstanbul’daki diğer odaların, esnafların ve STK’ların yakından tanıdığı Kaya, aynı zamanda Kredi Kefalet Koperatifi başkanlığını yürütüyor ve her yıl yüzlerce esnafın kredi almasını sağlıyor.

Erkan Kaya, İmam Hatip kökenli olması, insanlarla, STK’larla, odalarla, esnaflarla iletişimi güçlü olduğundan CHP’nin Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı olması halinde seçimleri kazanma ihtimalinin çok yüksek olduğu öngörülüyor.

CHP’li bazı kesimler ise Kaya’nın Gaziosmanpaşa’dan aday olması yönünde baskıların olduğunu konuşuyor.

İttifak arayışı içerisinde olan bazı partiler ise Erkan Kaya’nın adaylığında ittifak olabileceğini, hatta kendi partilerinin ittifak adayı olabileceğini belirtiyor.

Erkan Kaya üç dönem üst üste oda seçimlerini kazandı.  İlk iki seçimde ciddi rakipleri ile yarışan Kaya, bu seçimleri başarı ile kazandı.  Seçim kazanmayı, ekip kurmayı ve çalışmayı iyi bilen Kaya, adaylaştığı yerde seçimi kazanana kadar mücadele verecek bir isim olarak göze çarpıyor.

Yorumlar