ATAŞEHİR

CHP Ataşehir belediye başkan adayı Battal İlgezdi 2019 yerel seçim

CHP Ataşehir belediye başkan adayı belli oldu. CHP'nin Ataşehir Belediye Başkan adayı belirlenmesi konusunda yeni bir gelişme yaşandı. CHP'de Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi, MYK'nın ardından PM'den de geçti. Peki Battal İlgezdi kimdir nerelidir?

CHP Ataşehir belediye başkan adayı Battal İlgezdi 2019 yerel seçim

CHP'de gözler bugün açıklanacak belediye başkan adayları için CHP Genel Merkezi'ndeydi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında önce CHP MYK toplandı. Adayların oylandığı CHP MYK'dan Kılıçdaroğlu listesini büyük ölçüde geçirdi.

BATTAL İLGEZDİ ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

MYK'nın ardından ise CHP PM'ye geçildi. İstanbul'un Ataşehir İlçesi için yapılacak oylamada Battal İlgezdi'nin ismi CHP PM'de yapılan oylamadan geçti.

Böylece, Ataşehir Belediye Başkanı iken İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Battal İlgezdi CHP'nin Ataşehir Belediye Başkan adayı oldu..

İşte CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi'nin biyografisi.

BATTAL İLGEZDİ KİMDİR?

Battal İlgezdi, 11 Mart 1959 tarihinde Malatya’da doğmuştur. İlkokulu Malatya'da okuduktan sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı, ortaokulu ve liseyi İstanbul’da okuyup ardından Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu.

Battal İlgezdi, aile şirketlerde görev alarak ticaret hayatına atıldı. Aynı zamanda öğrencilik yıllarında başlayan siyaset yaşamını 1984 yılında SODEP'de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı. Battal İlgezdi, Erguvan adlı inşaat şirketinin sahibi olarak Ataşehir'de belediye başkanı olana kadar bin 400 daire yaptı. Belediye başkanı olduktan sonra Erguvan adlı inşaat şirketinin yönetimini bıraktı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerine CHP'den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir'in ilk belediye başkanı oldu.

Yorumlar