KİM KİMDİR

Gökhan Yüksel

Gökhan Yüksel

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel kimdir, aslen nerelidir, yaş yaşında soruları merak ediliyor. En genç başkan ünvanı ile yola çıkan Gökhan Yüksel doğma büyüme Kartallı olduğu için Kartal'ın sorunlarını ve ihtiyaçlarını iyi biliyor. Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Gökhan Yüksel'in kimdir sorusu en çok merak edilenler arasında yer alıyor.

Gökhan Yüksel 18 Haziran 1987’de Kartal’da doğdu. Eğitim hayatına Kartal’da başlayan Gökhan Yüksel, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek Lisans Eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Sermaye Piyasası ve Borsa konusunda tamamladı. Halen Aston Üniversitesi’nde İşletme Doktorası ve Yerel Yönetimlerde Ekonomi ve Bütçe konularında tez çalışması yapıyor.

BİRÇOK ÜST DÜZEY GÖREVDE YER ALDI

2014 yerel seçimlerinde CHP’den Meclis Üyesi oldu. Kartal Belediyesi’nde Sosyal Yardım Komisyonu Başkanlığı, Encümen Üyeliği ve Encümen Başkanlığı görevlerini üstlendi. 2016 ve 2018 yılları arasında iki yıl Kartal Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Gökhan Yüksel doğduğu ilçenin ihtiyaçlarını iyi biliyor. Kartal’ı geliştirmek, gençleştirmek ve modernleştirmek için projeler üretiyor.