KİM KİMDİR

Süleyman Özışık

Süleyman Özışık

Süleyman Özışık İnternethaber.com'un en çok okunan yazarlarından biridir. Aynı zamanda Türkiye Gazetesi'nde de köşe yazısı yazarak okurlarına ulaşmaya devam ediyor.

Gazetecilik geçmişi olan Süleyman Özışık 48 yaşında. Ahmet Özışık, Mehmet Özışık, Kübra Özışık ve Samet Özışık isimlerinde 4 çocuğu bulunuyor.

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?

1 Mart 1971 Iğdır doğumludur. İlk Orta ve lise eğitiminii Kars'ta tamamladı.
Ekonomik koşullardan ötürü  eğitimine devam edemeyince İstanbul'a gelerek çocuk yaşta iş hayatına atıldı. Vatani görevinin ardından hayali olan gazetecilik mesleğini icra etmek için Akşam gazetesinde staja başladı.

3 yıl ücretsiz staj döneminden sonra Milliyet Gazetesi'nde göreve başladı ve 7 yıl burada görev yaptı.  2000 yılında ekonomik kriz gerekçesiyle Milliyet Gazetesi'ndeki işine son verildi.

Bir süre bazı kurumlarda basın danışmanlığı görevini yürüten Özışık daha sonra ağab.eyi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilklerinden sayılacak haber sitesini kurdu.

3 yıl sonra, yani 2005 yılında farklı bir proje hayaliyle Sonsayfa.com isimli haber sitesini kurdu ve kısa sürede yüzbinlerin okuduğu bir gazete haline getirdi.

2009 yılında tekrar kurucusu olduğu İnternethaber Yayın Grubu'nun başına geçti. 2013 yılında buradaki görevinden ayrıldı.

İnternethaber ve Türkiye Gazetesi'nde köşe yazıları yazmaya devam ediyor.