KİM KİMDİR

Şadi Yazıcı

Şadi Yazıcı

  2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Tuzla'da Şadi Yazıcı aday göstermiş bu iki seçimden başarılı sonuçlar almıştır. Şadi Yazıcı 2014 seçimlerinde yüzde 48,06 oy ile seçilmiştir. 31 Mart seçimlerinde de yeniden Tuzla Belediye Başkanı seçilen Şadi Yazıcı'nın eşi Fatma Yazıcı da kendisi gibi doktor. Şadi Yazıcı'nın iki oğlu bulunuyor. 

ŞADİ YAZICI ÇOCUKLARINA AŞIK BİR BABA

Bir röportajda Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın eşi Fatma Yazıcı eşinin zamanı dar olmasına rağmen çocukları ile kaliteli vakit geçirdiğini ve çocuklarının

Hafta sonu mutlaka onlara,  bize vakit ayırır. Birlikte bir şeyler yaparız. Onların seveceği şeyleri çok yorgun olmasına rağmen yapmaya çalışır, fedakârdır.

FATMA YAZICI'NIN  EŞİ ŞADİ YAZICI İLE TAŞINMA HİKAYESİ

Ben 1. Sınıfa başlayalı 4-5 ay olmuştu, tabi bende ilk defa Karadeniz’in dışına çıkmanın verdiği ürkeklik vardı. Erzurum’a gitmiştim. Şadi Bey 4. sınıftaydı o zaman. Tabi hem Erzurumlu olmanın verdiği güç, hem de 4 yıldır orada olmanın verdiği güvenle beni bir müddet takip etmiş. Sonra bir gün karşıma geldi ben ilk kez görüyorum o zaman farkında değilim olup bitenin. Geldi ve evlenme teklifi etti. “Tanışalım, böyle bir düşüncem var” demeden direk evlenme teklifi etti. Benim niyetim ciddi demeye getirdi aslında(gülüyor) Ben çok afalladım ne demek kimsiniz daha ben 1.sınıftayım 6 yıl okuyacağım deyip reddettim. Birde çok katıyım bu konuda tembihli de gittim zaten Erzurum’a üç yıl boyunca hep reddettim, konuşmayı da reddettim. 3 yıl boyunca reddettim baktım olmayacak vazgeçiremiyorum onu bu konudan, ben duygularıyla hareket etmeyi sevmeyen bir insanım önce mantığıma oturmalı o yüzden hep ket vurdum kendime. 4 sınıfa geçtiğim zaman tanımaya başladım, konuşmaya başladık. Sonra konuyu aileme açtım. Ailem ilk etapta çok sıcak bakmadı. İki yılda aileyle mücadele verdim. Onları ikna etmeye çalıştım. Okul bitmesine yakın herkes ikna oldu. Ve evlendik. Gerçekten sağlam temeller üzerine kurulmuş oldu. Zamanla hem o beni tanıdı hem ben onu tanıdım hem de sevgisinden emin olmuş oldum. Fakülteyi bitirince evlendik.

ŞADİ YAZICI KİMDİR?

Şadi Yazıcı, 1971 yılında Erzurum'da doğdu. Tuzla Belediye başkanı ve hekim olan Şadi Yazıcı 1974 yılında ailesi İstanbul Kartal'a yerleşti. İlkokulu Kartal Sabri Taşkın İlköğretim Okulunda tamamladı. Orta ve lise öğrenimini yine Kartal'da, Kartal Lisesi'nde tamamladı.

1987 yılında liseyi bitirdikten sonra aynı yıl üniversite sınavına giren Dr. Şadi Yazıcı Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. Atatürk Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra, Tıp doktoru olarak meslek hayatına başladı.

İlk olarak Tuzlada 1997 yılında kurduğu Tuzla Teşhis ve Tedavi Merkezi ile özel sektörde hizmete başladı. 2000 yılında İkinci kliniğini yine Tuzla sınırlarında E5 üstünde bulunan Aydıntepe Mahallesinde, yine Tuzlada açtı.

2005 yılında kliniği geliştirerek 90 kişilik kadrosu ile Tuzla'da hizmet vermekte olan Tuzla Cerrahi Tıp Merkezini kurdu. Merkezde, Mesul Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Daha önce aktif siyasette bulunmayan Dr. Şadi Yazıcı Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluşunda İstanbul Tuzla kurucu İlçe Başkanı olarak siyaset hayatına başladı. 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan son ilçe kongresinde tekrar aday olmayarak yedi yıllık ilçe başkanlığı görevini yeni bir arkadaşa bıraktı.

AK Parti, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Tuzla'da Şadi Yazıcı aday göstermiş bu iki seçimden başarılı sonuçlar almıştır. Şadi Yazıcı 2014 seçimlerinde yüzde 48,06 oy ile seçilmiştir.

1997 yılında itibaren Tuzlada oturan Dr. Şadi Yazıcı, aynı Fakülteden mezun olan Dr. Fatma YAZICI ile 1998 yılında hayatını birleştirdi. Ömer Faruk Yazıcı ve Yavuz Enhar Yazıcı isminde iki erkek çocuk babasıdır.