KİM KİMDİR

Rıza Akpolat

Rıza Akpolat

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP İstanbul Beşiktaş İlçesi Belediye Başkanı Rıza Akpolat oldu. İsmi taciz iddialarına karışan Rıza Akpolat kimdir? Nerelidir? 

RIZA AKPOLAT KİMDİR?

Rız Akpolat, 1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.

2006-2008 arası Bahçelievler Gençlik Kolu Yöneticiliği yaptı. Ardından, 2009-2011 arası Bahçelievler İlçe Yöneticiliği, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. 

Daha sonra, 2011-2015 arası Bahçelievler İlçe Başkanlığı görevlerini yaptı. Son olarak, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden 25. Dönem milletvekili adayı oldu. 

TACİZ İDDİALARI

Akpolat hakkındaki taciz iddiası ilk olarak sosyal medyada yayılmaya başladı. Ardından, bu iddiayı bazı CHP kaynakları da paylaştı. İddiaya göre, Akpolat, CHP Bahçelievler İlçe Başkanı olduğu dönemde bir kadına ilçe başkanlığı binasında tacizde bulundu.

Bu iddiayı o dönem Bahçelievler yönetiminde bulunan partililer doğruladı.  Akpolat ise iddialar için, " Böyle büyük ve önemli bölgelere adaylıklar söz konusu olduğunda hakkınızda böyle iddialar çıkıyor. Ama dolaştırılan evrak sahte. Adliyede böyle bir davam yok" dedi. 

Rıza Akpolat, bu sene Cumhurriyet Halk Partisi tarafından Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.