İSTANBUL

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere Binali Yıldırım talimatı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, CHP'yi karıştırdı! Binali Yıldırım'ın, Meclis Başkanlığı'ndan istifa etmemesini seçim stratejisi olarak kullanmak isteyen MYK üyelerine Kemal Kılıçdaroğlu, 'kaybederiz' uyarısında bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere Binali Yıldırım talimatı

Seçim hazırlıklarında yapılacaklarla ilgili talimatlarını bildiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için AK Parti'den aday olan Binali Yıldırım'ın istifasının dillendirilmesinin kendileri için kötü sonuçlar doğrulabileceği uyarısında bulundu.

Bazı MYK üyeleri, Binali Yıldırım'ın Meclis Başkanlığı'nın tanınmaması ve sürekli istifaya çağırılması fikrini önerirken, bu fikre karşı çıkanlar, "Bu durumun üzerine gitmenin iktidar için bir mağduriyet algısına yol açacağını" söyledi.

binali yıldırım kemal kılıçdaroğlu

"SEÇİM KAMPANYASINI BUNUN ÜZERİNDEN YÜRÜTEMEYİZ"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MYK'da, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım için "İstifa etmemesi doğru değil. Ama seçim kampanyasını bunun üzerinden götüremeyiz. Bunun bir anlamı yok. Biz ekonomiyi anlatacağız." dedi.

Yorumlar