İSTANBUL

İYİ Parti 10 ilçeyi istiyor CHP bu 2 ilçeyi verecek!

Yerel seçimlerde de ittifak kuran İYİ Parti ile CHP arasındaki pazarlıklar devam ediyor. İYİ Parti, en son olarak CHP'den İstanbul’da Üsküdar, Eyüp, Şile ve Beykoz’un da aralarında bulunduğu 10 ilçeyi talep etti. Ancak CHP'nin sadece Kağıthane ile Şile'yi bırakmayı planlıyor.

İYİ Parti 10 ilçeyi istiyor CHP bu 2 ilçeyi verecek!

Yerel seçimler için geri sayım sürerken bugüne kadar 698 il, ilçe ve beldede adaylarını saptayan CHP, bu hafta da İstanbul ve İzmir’in ilçelerinin de aralarında olduğu yerlerde başkan adaylarını belirlemeyi planlıyor. CHP’nin İYİ Parti ile yürüttüğü işbirliği çalışmaları da bu hafta sonuçlandırılacak.

Hürriyet'te yer alan habere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında kurmayları ile bir araya gelerek adayların belirleneceği Parti Meclisi (PM) toplantısının tarihini belirleyecek.

İYİ PARTİ 10 İLÇEYİ İSTİYOR

Toplantının 26 veya 27 Ocak tarihinde yapılması ve son PM’nin ise ay sonuna bırakılacağı konuşuluyor. Bu hafta sonu yapılacak PM’de İstanbul’un CHP’nin elinde olmayan ilçe belediyelerinin de açıklanacağı öğrenildi.

İYİ Parti İstanbul’da Üsküdar, Eyüp, Şile ve Beykoz’un da aralarında bulunduğu 10 ilçeyi talep ediyor. Ancak CHP bu ilçelerden Üsküdar, Eyüp, Beykoz ve Küçükçekmece’de seçimi alabileceğini ifade ediyor. CHP, İstanbul’da Şile ve Kâğıthane’nin de içinde yer aldığı en fazla dört ilçeyi İYİ Parti’ye vermeyi planlıyor. İYİ Parti ise Genel Başkan Meral Akşener’in ikamet ettiği Üsküdar’da sorunun çözülmesi için bastırdığı iddia edildi.

Yorumlar