KİM KİMDİR

Murat Ongun

Murat Ongun

Seçim kampanyası döneminde ve Ekrem İmamoğlu'nun mazbata alma anında sıkça ismini duyduk Murat Ongun'un... İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun basın sözcüsü Murat Ongun'un kim olduğu, aslen nereli ve kaç yaşında olduğu, daha önce hangi görevlerde bulunduğu herkes tarafından merak ediliyor. 

Eski bir gazeteci olan Murat Ongun en parlak günlerini Ufuk Güldemirli günlerinde Habertürk kanalında geçirdi. Habertürk ekranlarına en çok çıkan, ana haberleri sunan kişi Murat Ongun’du.

Ufuk Güldemir hayatını kaybedince Habertürk satılınca bir süre ortalarda görülmedi. Sonrasında yazı işleri adında bir internet sitesiyle haberciliğe döndü. Yanında yine Habertürk ekibinden Aynur Tezel ve başka bazı arkadaşları vardı.

Neredeyse 12 yıl önce girişilen bu internet serüveni uzun soluklu olmadı. 

Murat Ongun bunun dışında, bir süre Cem TV Genel Müdürlüğü de yaptı ve Star TV'de Uğur Dündar yönetiminde de çalışmış bir gazeteci olarak biliniyor.

Murat Ongun son dönemde Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı olarak karşımıza  çıktı. İmamoğlu mazbatasını almaya giderken yanındaki isim yine Murat Ongun’du.