KİM KİMDİR

Muammer Keskin

Muammer Keskin

Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında pek çok kademede görev alan 35 yıldır CHP'li olan Muammer Keskin Ardahan doğumlu. Belediyecilik deneyimini İstanbul Belediyesi’nde çalışarak kazanan Keskin 31 Mart seçimlerinde Şişli Belediye başkanı seçildi ve görevine başladı.

1954 yılında Ardahan’da doğdu.
İlk ve orta öğrenimini yine Ardahan’da tamamladı.
Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelerek Atatürk Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümü’nden mezun oldu.Askerlik görevinin ardından 3 yıl öğretmenlik de yaptı.

BELEDİYECİLİĞİ USTALARINDAN ÖĞRENDİ

Belediyecilik deneyimini İstanbul Belediyesi’nde çalışarak kazandı.
Fahri Atabay’ın Belediye Başkanlığı döneminde, 1972 yılında Fen İşleri Müdürlüğü’nde göreve başladı. Ardından 1974-1978 yılları arasında, efsanevi İstanbul Belediye Başkanı Ahmet İsvan’la birlikte, çalışmalarını İstanbul Yakası Asfalt Şubesi’nde sürdürdü.
Sonraki iki yılda ise, diğer bir başka efsanevi CHP’li Belediye Başkanı Aytekin Kotil’e bağlı olarak Şişli Şube Müdürü sıfatıyla hizmet verdi.

35 YILDIR CHP'Lİ

Yaklaşık 35 yıllık siyasi hayatı boyunca sosyal demokrasinin iktidar olması için emek verdi. İlçe Başkanlığı yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında pek çok kademede görev aldı.
1985 yılında Mali Müşavirler Birliği Derneği kuruluşunda aktif rol oynadı.
1990’lı yıllarda Sosyal Demokrat Değişim Dergisi’nin yayımlanmasına katkıda bulundu.
1998-2006 yılları arasında İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu.
Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) Genel Sekreterliği görevinden, aday adaylığı nedeniyle etik anlayışı gereği istifa etti.
2016 referandumu Hayır Meclisleri ve 24 Haziran seçiminde ‘Seçim Süreci Meclisleri’nde yer aldı.
Şişli Demokrasi Meclisi, Özgür Şişli ve Özgür İstanbul Platformu gibi birçok sivil toplum platformunda aktif olarak çalıştı.
Türk Onkoloji Vakfı Genel İdare Kurulu Üyesi olarak sivil topluma hizmet vermeye devam ediyor.

EVLİ VE İKİ ÇOCUK SAHİBİ
Hülya Keskin ile evli olup, Derya ve Volkan adlarında iki çocuğu var. Derya ve Haluk Baran Demirel’in biricik oğlu Demir’in de dedesi.

MUAMMER KESKİN'DEN ANLAMLI HAREKET

Muammer Keskin Şişli Belediye Başkanlığa seçilmesinin ardından tebrik amacı ile gönderilecek çiçek ve hediyelerin toplumsal faydaya dönüşmesi amacı ile bağışta bulunulması çağrısında bulunmuştu.