KİM KİMDİR

Mehmet Murat Çalık

Mehmet Murat Çalık

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’na seçilen Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen tören ile mazbatasını aldı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilen Çalık'ın mazbatasını almasından ardından Mehmet Murat Çalık kimdir, aslen nerelidir sorularının cevapları merak edilmeye başlandı. 

1972 yılında Trabzon Maçka'da doğan Çalık'ın Rizeli bir anne ve Trabzonlu bir babanın üç çocuğundan biri olduğu ortaya çıktı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık kimdir, aslen nereli, evli mi?Mehmet Murat Çalık Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevine getirilmesi öncesinde hangi görevlerde bulundu.

MEHMET MURAT ÇALIK KİMDİR?

Mehmet Murat Çalık, 1972 yılında Trabzon Maçka'da doğdu. Rizeli bir anne ve Trabzonlu bir babanın üç çocuğundan biri olan Çalık, ilk ve ortaokul eğitimini Maçka’da, Lise eğitimini ise Trabzon Lisesi’nde tamamladı. 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun oldu. 1998 yılında şehir planlama sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin kurucu ortağı olan Çalık, 2008-2014 yılları arası Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesinde çeşitli görevlerde yöneticilik ve başkan yardımcılığı yaptı. 1999 yılından bu yana Beylikdüzü'ne katkıları bulunan Çalık, 2014-2018 tarihlerinde Beylikdüzü Belediyesi'nde Teknik Koordinatörlük ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Trabzonspor, Beylikdüzü Voleybol İhtisas Kulübü, Batı İstanbul Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarına üye olan Çalık, evli ve iki çocuk babasıdır.