KARTAL

Kartal Belediyesi'nden Türkiye'nin ilk ve tek alerjik çocuk kreşi

Kartal Belediyesi bünyesinde Türkiye'nin ilk ve tek alerjik çocuk kreşi açıldı.Burada A'dan Z'ye kadar herşey alerjik çocuklar için tasarlandı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Kartal Belediyesi'nden Türkiye'nin ilk ve tek alerjik çocuk kreşi

Kartal Belediyesi müthiş bir projeye daha imza attı. Türkiye'nin ilk ve tek alerjik çocuk kreşi Kartal'da açıldı.   Mevhibe İnönü Çocuk Gelişim Merkezi’nde her şey alerjik çocuklar için düşünüldü.

BESLENMEDEN SINIF MALZEMESİNE KADAR...

Kreşte çocukların beslenmesinden, eğitim aldıkları sınıfların malzemesine kadar her şey alerjik çocuklar için tasarlandı. Merkez içerisinde; havalandırma filtrelerinden, sınıfların iç döşemesine, mutfakta pişirilecek özel diyet yemeklerden bahçeye ekilen en az polene sahip bitkilere kadar her şey alerjik çocukların sağlığına uygun şekilde bulunuyor.

HER ŞEY KAYIT ALTINDA

Alerjik çocukları kabul eden Mevhibe İnönü Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim alan miniklerin sahip oldukları alerji rahatsızlıkları ile ilgili bütün bilgiler, kayıt altına alınıyor ve eğitim alan miniklere bu bilgiler ışığında yaklaşılıyor. Çok sayıda farklı alerji türünden rahatsızlık yaşayan çocuğun eğitim aldığı kreşte, özel eğitimli ve konusunda uzman personel sayesinde herhangi bir aksaklık yaşanmasına müsaade edilmiyor. Kreşte; ölümcül olabilecek ani ve şiddetli anafilaktik şok için acil eylem planı, adrenalin oto enjektör dolabı ve eğitimli sağlık personeli de hazır bulunduruluyor. 

BAŞKAN YÜKSEL:HER ŞEY ALERJİK ÇOCUKLAR İÇİN DÜŞÜNÜLDÜ

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise, “Kartal Belediyesi kreşlerimizde eğitim alan çocuklar arasında alerjisi olan çocuklar ile karşılaştık. Kimisinin yediği yemeğe, kimisinin ise oynadığı oyuncağa alerjisi vardı. Biz bu duruma çözüm ararken karşımıza Alerjiyle Yaşam Derneği çıktı ve çözüm ortağımız oldu. Bir proje başlattık ve Türkiye’nin ilk alerjik çocuk kreşini Kartal Belediyesi bünyesinde hizmete açtık. Mevhibe İnönü Çocuk Gelişim Merkezi’ndeki her şey alerjik çocuklar için düşünüldü.” şeklinde konuştu.

Yorumlar