KARTAL

Kartal Belediye başkanı altyapı çalışmalarını yerinde inceledi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Uğur Mumcu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve Serçe Sokak'ta yapılan alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek teknik personelden bilgi aldı.

Kartal Belediye başkanı altyapı çalışmalarını yerinde inceledi

Kartal Belediyesi, bölgedeki sel sorununa kalıcı çözüm bulmak için harekete geçti. Her iki caddede de yağmur su ile atık su kanallarının birbirine karışması sonucu yağışlı havalarda kanalların taştığı tespit edildi.

Bu nedenle bölgede yaşayan vatandaşların oturduğu binaların bodrum ve giriş katları ile yakınlardaki Şehit Burak Cantürk Anadolu Meslek Lisesi'nde sık sık su baskınları yaşanıyordu. Kartal Belediyesi'nin girişimiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSKİ tarafından çalışma başlatıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Gökhan Yüksel, "Kartal Belediyesi olarak İSKİ ile koordinasyon içinde yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde, yağışlı havalarda su baskınları yaşanan bölgelerde bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İlçemizin altyapısını güçlendirmek için İBB ile uyum içinde çalışmayı sürdüreceğiz." diye konuştu.


Çalışmalar tamamlandığında bölgede meydana gelen su baskını sorunları kalıcı olarak çözülmüş olacak.

Yorumlar