KAĞITHANE

Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na Kağıttepe hatırlatması

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu'nu göreve ilk geldiği zaman söylediği 'Kağıttepe' sözüyle vurdu!

Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na Kağıttepe hatırlatması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Ankara'nın her köşesini bildiğini söyleyerek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "Kağıttepe" sözlerini hatırlattı.

Ankara'yı tanıyıp tanımadığının sorulması üzerine Mehmet Özhaseki, şunları kaydetti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığım dönemde Ankara'nın her köşesini gördüm ve projelere imza attım. Mogan ve Eymir gölleri çevresindeki millet bahçeleri planlamalarını yaptım. Ankara'nın her köşesini birebir biliyorum. Bu iddiayı ortaya önce (Kemal) Kılıçdaroğlu atmıştı. Kılıçdaroğlu'na sormak lazım mikro milliyetçiliğin kime ne faydası var? Tunceli'den çıkıp buraya gelmişsin sana bir şey diyen var mı kardeşim.

CHP, seni İstanbul'a Belediye Başkan adayı yapmıştı. Kağıthane'ye bile 'Kağıttepe' dedin. Günlerce alay konusu oldun. Bu kadar alay konusu olduğun halde sen bu konuları niye dile getiriyorsun ki? İnsanın bir yerde doğması elinde olan bir şey değildir. Başkent herkesin kentidir. TBMM burada, Gazi Mustafa Kemal'in hatırası, kabri burada. Bütün Türkiye, İstanbul'u sevdiği kadar Ankara'yı da sever. Ankara'nın insanlarda özel bir yeri vardır."

Yorumlar