KADIKÖY

Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı'na yoğun ilgi!

İstanbul'da geçtiğimiz haftalarda meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem sonrası Türkiye'nin ilk afet temalı Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı, en yoğun günlerini yaşıyor. Parkta 21 mahalle muhtarı için afet eğitimi düzenlenirken sırada Kadıköy Belediye Meclisi üyeleri olduğu bildirildi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı'na yoğun ilgi!

İstanbul'da 5.8 şiddetindeki deprem sonrası tedirginlik sürerken belediyelerin ise alınacak önlemlere ilişkin bilgilendirme çalışması da devam ediyor. Bu kapsamda Kadıköy Belediyesi müthiş bir çalışmaya imza attı ve Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim Parkı'nı hayata geçirdi. Park özellikle 26 Eylül'deki deprem sonrası büyük ilgi görüyor.

RANDEVU SİSTEMİ İLE ÇALIŞIYOR

Kadıköy Belediyesi afete yönelik bilinçlendirme çalışmalarına Kozyatağı'nda bulunan Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim Parkı'nda devam ediyor. Randevu sistemi ile çalışan park, deprem öncesinde okullardan gelen talepler nedeniyle yoğun ilgi görüyordu. Yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından eğitim talepleri arttı. Muhtarların, meclis üyelerinin, derneklerin de eğitim için sıraya girdiği parka şirketlerden de yoğun talep var.

MUHTARLARLA BAŞLADI MECLİS ÜYELERİ SIRADA

Kadıköy Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan 21 mahalle muhtarı için Afet Eğitim Parkı'nda afet eğitimi düzenledi. Muhtarlara teorik eğitimin yanı sıra deprem simülasyonu ve 5D sinema ile uygulama da yapıldı. Afet eğitimi ile muhtarların mahallelerindeki örgütlenmeye önem vermeleri, rol model olmaları amaçlanıyor.

Kadıköy Belediye Meclisinin Ekim ayı oturumlarında konuşan Şerdil Dara Odabaşı Meclis üyelerinin de Afet Eğitimi alması önerisinde bulundu. Kadıköy Bölgesinden seçilen meclis üyeleri Afet Parkında depreme yönelik eğitim alacak. Okulların yanı sıra şirketlerden de çok sayıda talep var. Afet Parkı'nda gelen talepleri karşılamak üzere düzenli olarak bilinçlendirme eğitimleri yapılacak. Bu eğitimler kapsamında 2 Kasım'da Temel Afet Bilinci Eğitimi düzenlenecek. Afet Parkındaki eğitimlere yönelik http://afet.kadikoy.bel.tr/ adresinden bilgi alınabilir.

Yorumlar