İSTANBUL

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'den çöken binaya ilişkin açıklama

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, yıkılan binanın çevresindeki 21 binayı tedbiren boşalttıklarını belirterek, bir binanın da kontrollü olarak yıkılacağını söyledi.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'den çöken binaya ilişkin açıklama

İstanbul haberleri- Kağıthane'de öğle saatlerinde meydana gelen korkunç olay sonrası Mevlüt Öztekin, çöken binaya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.Vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Öztekin, istinat duvarının çökmesinin ardından yarım saat içerisinde bir binanın da çöktüğünü söyledi.

Gerekli emniyet tedbirlerini hızlı bir şekilde aldıklarını, hem zabıta hem de emniyet olarak binaların hızlı bir şekilde boşaltıldığını dile getiren Öztekin, ilk önce iki binanın tahliye edilerek can kaybının yaşanmamasının sağlandığını anlattı.

"21 BİNAYI TEDBİREN BOŞALTTIK"

Öztekin, "Şu anda bölgedeki 21 binayı tedbiren boşaltık. Bir binamızın da kontrollü yıkımına başlanacak biraz sonra. İlk yıkılan bina 4 katlı ve 4 daire vardı. Kontrollü yıkımı yapılacak olan bina da 5 katlı ve 9 daire var. Tüm komşularımızla birebir görüşüyoruz ve yerinde takibini yapıyoruz." dedi.

Olayın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerini arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu belirten Öztekin, ilgili bakanlıkla da görüştüklerini, olayın takibinin İstanbul Valiliği, İl Afet Koordinasyon Merkezi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve belediyeyle birlikte yapıldığını anlattı.

Mevlüt Öztekin, evlerinden tahliye edilen vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanacağını, bir bölümünün otelde, bir bölümünün de misafirhanelerde kalacağını ifade ederek, TOKİ yetkililerinin de olay yerine geleceğini, bölgede hızlı bir şekilde kentsel dönüşümün sağlanacağını dile getirdi.
Yorumlar