KİM KİMDİR

Mevlüt Öztekin

Mevlüt Öztekin

Mazbatasını alarak göreve başlayan Kağıthane Belediyesi Başkanı Mevlüt Öztekin genç başkanlar arasında yer alıyor. Göreve başlamasının ardından kaç yaşında olduğu, aslen nereli olduğu gibi soruların sorulduğu Mevlüt Öztekin bir süre yazılım mühendisi olarak çalıştı, 2009-2018 tarihleri arasında Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 31 Mart seçimlerinde yüzde 54,4 oy alarak Kağıthane Belediye Başkanı oldu.

ORDU'DA DÜNYAYA GELDİ ASLEN SİVASLI

Mevlüt Öztekin, 1981 yılında Ordu'da dünyaya geldi ancak aslen Sivas Koyulhisarlı'dır. İlk, orta ve lise öğrenimini Kağıthane'de tamamlayan Öztekin, Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

YAZILIM MÜHENDİSİ OLARAK ÇALIŞTI

Mevlüt Öztekin üniversitede öğrenci fakülte başkanlığı ve gençlik teşkilatlarında aktif görev aldı. 2005-2009 yılları arasında özel sektörde yazılım mühendisi olarak çalıştı.

Öztekin, 2005-2008 tarihleri arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2009-2014 yılları arasında yerel seçimlerde Kağıthane İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyeliği yaptı. 2009-2018 tarihleri arasında Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdi.  Evli ve bir çoçuk babasıdır.

MAZBATASINI BÖYLE ALDI

Mazbatasını alan genç başkan Mevlüt Öztekin fotoğrafını bu not ile paylaştı:

İlçe Seçim Kurulundan Mazbatamızı aldık. Seçim süreci boyunca emeği geçen herkese teşekkür ederim. Şimdi, Kağıthane’mize değer katmak için çalışma vakti, Haydi Bismillah...