İSTANBUL

AK Parti Beykoz belediye başkan adayı 2019 yerel seçim

15 yıl boyunca AK Parti saflarında Zeytinburnu'na hizmet etti Murat Aydın. O da, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan gibi 3 dönemini dolduranların arasındaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gönlü Murat Aydın'ın emekliliğine razı olmadı.

AK Parti Beykoz belediye başkan adayı 2019 yerel seçim

İNTERNETİSTANBUL/ AK Parti, İstanbul Belediye Başkan adaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla kamuoyuna tanıttı. 

Meclis Başkanı Binali Yıldırım resmen aday gösterilirken, ilçelerde büyük oranda temizlik yapıldı. Kibrin esaretine giren kim varsa bizzat Erdoğan tarafından çizik yedi.

AK Parti'deki 3 dönem kuralı da bazı isimlerin yeniden aday olmasının önüne geçti. Bunlardan biri de Ahmet Misbah Demircan'dı.

Zeytinburnu'nu  15 yılda inşaa eden Murat Aydın da, Demircan gibi 3 döneme takılıyordu. Ve fakat aday listesi açıklandığında Murat Aydın'ın ismi Beykoz için belirlenmişti. Yücel Çelikbilek'in rahatsızlığı nedeniyle emekliye sevkedilmesi üzerine Beykoz'da aday gösterildi. 

murat aydın

MURAT AYDIN KİMDİR?

1960 yılında Giresun’un Piraziz ilçesine bağlı Bozat beldesinde doğdu. 1980 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü’nde “Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları” konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nin ilçe yönetimi, il yönetimi ve il başkan yardımcılıkları görevlerinde bulundu. 1994 yerel seçimlerinde Zeytinburnu İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. 1999 yerel seçimleri sonucunda ise Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevini devraldı.

2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerini kazanarak, üçü AK Parti’den olmak üzere dördüncü kez Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevine seçilmiş oldu.

1985 yılından bu yana fotoğraf sanatıyla ilgilenen Aydın, 2011 yılında “Yeryüzünden Portreler” ve 2018 yılında da "An'a Tanıklık" adlı kişisel sergilerini açtı.

Yorumlar