ADALAR

Adalara nasıl gidilir? 2020 Adalar ücret tarifesi belli oldu

Adalar kış tarifesi sefer saatlerinde son durum ne? Adalara gitmek için ne kadar ücret ödeniyor? İstanbul'un dikkat çeken bölgelerinden biri olan Prens Adalarına (Adalar) ilişkin merak ettiğiniz soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz...

Adalara nasıl gidilir? 2020 Adalar ücret tarifesi belli oldu

Prens Adaları günümüzde İstanbul Adaları olarak biliniyor. Geçmişten günümüze birçok isimle anılan adalar, eski zamanlarda sürgün yeri olarak kullanıldı. Yakın zamanda sayfiye olarak kullanılan bölgeler şimdi ise yerleşim yerlerine döndü. Peki Adalara nasıl gidilir? Adalara gidiş ücreti ne kadar oldu? Adalar kış tarifesi sefer saatleri nasıl? Adalara ilişkin tüm merak edilenler haberimizde...

Prens Adaları nerede ve nereye bağlı?
Prens Adaları, İstanbul il sınırları içerisindedir. İlçenin yönetimi Adalar Kaymakamlığı ve Adalar Belediyesi tarafından sağlanıyor.

Karaköy ve Eminönü’nden Adalar'a nasıl gidilir?
Motorlar vasıtası ile adalara sabah saat:6.30’dan itibaren seferler düzenlenmektedir.

Avcılar’dan Adalar'a nasıl gidilir?
Avcılar iskelesinden sadece yaz aylarında ve sabah 09.15 saatinde adalara gidiş gerçekleştirilebilmektedir. Geri dönüş için adalardan kalkış saati ise 19.15’tir.

Bostancı’dan Adalar'a nasıl gidilir?
Asya yakasında adalara ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım noktasıdır. Aynı Kabataş gibi deniz otobüsleri vapur ve motor gibi seçenekleri ile yolculara tercih seçenekleri vermektedir. Yaz kış düzenli seferler gerçekleştirilmektedir. Sabah 6.00’dan itibaren ulaşım aracı bulmak mümkündür.

Kadıköy'den Adalar'a nasıl gidilir?
Şehir hatlarının Kabataş’tan düzenlenen vapurlar Kadıköy’e de uğramaktadır. Turyol Kadıköy’den adalara, sadece yaz aylarında adalara sefer düzenlemektedir.

Kartal’dan Adalar'a nasıl gidilir?
Kartal dan adalara yaz kış düzenli sadece Prenstur firması motor ile sefer düzenlemektedir. 

ADALAR'A GİDİŞ ÜCRETLERİ

Şehir Hatları Adalar Ücret Tarifesi 2020

Seferlerimizde abonman kartlar geçerlidir. İç hatlar için abonman limit miktarı 1, Bostancı-Karaköy hattı için 2, Adalar hatları için 4 olarak belirlendi.

Bahsi geçen ücret tarifelerine ek gece tarifesi (00:30-05:30) oluşturulan hatlarda mevcut ücretin iki (2) katı tarife uygulanıyor.

İndirimli seyahat kartı, öğretmenler, 60 yaş üzeri vatandaşlar için geçerlidir.

Öğrenci kart sahipleri indirimli seyahat edebiliyor.

65 yaş üzeri vatandaşlar, engelliler, şehit ve gazi ailesi ile gaziler ve refakatçi ibaresi bulunan kart sahipleri ÜCRETSİZ seyahat gerçekleştirebilir.

İDO Adalar Ücret Tarifesi 2020

Sadece yaz döneminde Adalar’a sefer düzenleyen İDO’nun 2020 ücretleri henüz açıklanmadı. 

Mavi Marmara Adalar Ücret Tarifesi 2020

İstanbul Kart sahipleri Bostancı ve Kabataş’tan Adalar’a “Mavi Marmara” motorları ile seyahat edebiliyor. Ancak aylık akbil firmanın turnikelerinde geçerli olmuyor. Ayrıca 2020’de alınan karara göre akbil kullanan yolcular adalara gidişte aktarma ücretinden yararlanamıyor.

Firmanın, 10 Şubat itibari ile geçerli olan ücret tarifesi şu şekilde;

Bu hat üzerinden sadece yaz-kış hizmet veren firmanın bilet fiyatlarına henüz zam yapılmadı. Biletlerin kişi başı 10 TL olarak satışına devam ediliyor.

Yeşilköy – Adalar

Sadece yaz döneminde bu hat üzerinden Adalar’a sefer düzenleyen Mavi Marmara, seferlerine başlamadığı için yolcu taşıma ücretine henüz zam yapmadı. Firma yaz aylarına kadar, özel günlerde yapılan seferlerde bilet fiyatlarını kişi başı 15 TL olarak belirledi.

Yalova – Adalar

Sadece yaz döneminde Yalova’dan Büyükada ve Heybeliada’ya vapur seferleri düzenleyen firmanın 2020 yolcu taşıma ücreti henüz belirlenmedi. Firma bu hat üzerinde yolcu taşımacılığında bilet fiyatlarını tek yön ve gidiş-dönüş olarak ücretlendiriyor.

Prenstur Adalar Ücret Tarifesi 2020

Kartal’dan Büyükada ve Heybeliada’ya sefer düzenleyen Prenstur firması yolcu taşımacılığını 6 yaş üzeri kişi başı 14 TL olarak belirledi.

Dentur Adalar Ücret Tarifesi 2020

Yalova – Adalar

Dentur, yaz dönemi boyunca geçerli Yalova – Adalar seferlerine Mayıs 2020 tarihinde başlıyor. Geçerli olan seyahat ücreti ise kişi başı tek yön ve gidiş – dönüş ise olarak ücretlendiriliyor.

Avcılar – Adalar

Mayıs 2020 tarihinde başlayacak Avcılar – Adalar kişi başı bilet fiyatları tek yön ve gidiş – dönüş olarak ücretlendiriliyor.

Beşiktaş  – Kabataş –  Adalar

2020 yılında henüz zam yapılmayan bu hat üzerinden yolcular, kişi başı 10 TL ödeyerek hizmet alabiliyor.

Sirkeci – Adalar

2020 yılında henüz zam yapılmayan bu hat üzerinden yolcular kişi başı 10 TL ödeyerek hizmet alabiliyor.

Turyol Adalar Ücret Tarifesi 2020

Adalar’a İstanbul’dan Eminönü, Karaköy, Kadıköy ve Bakırköy’den hareket eden Turyol henüz zam kararını açıklamadı. Firma 2020 ücret tarifesi şu şekilde devam ediyor:

Eminönü – Karaköy – Kadıköy – Kınalıada – Büyükada

Turyol bu hat üzerinden yolcu taşımacılığını öğrenci 7,50 TL, tam 10 TL olarak belirlendi.

Bakırköy’den Büyükada ve Kınalıada

22 Nisan  2019 Pazartesi günü başlayacak olan seferler için Turyol, Bakırköy’den Adalar’a ücret tarifesi tam 10 TL ve öğrenci 7,5 TL olarak açıklandı.

Gemilerde sefer başı 2 bisiklet ücretsiz taşıyor.

Büyükçekmece Büyükada

Büyükçekmece Mimar Sinan’dan Büyükada’ya yazın sefer düzenleyen Turyol’un Adalar ücret tarifesi 2019 yılı için öğrenci 18 TL, tam 25 TL olması bekleniyor.

Kocaeli Belediyesi Adalar Turu Ücret Tarifesi 2020

Kocaeli Belediyesi tarafından sadece Pazar günü gerçekleştirilen Büyükada turu için 2020 yılı için henüz başlamadı. 2019 yılında yolcu taşıma ücretini, tam 38 TL, öğrenci ise 32 TL gerçekleştirmişti.  Darıca’dan binecek yolcular için ücret tarifesi ise tam 22 TL, öğrenci ise 20 TL idi. Büyük Adaya seyahat edecekler için ayrıca çay ve su ikramı yapan firmanın ücret tarifesi Haziran ayının son hafta belirlenmesi bekleniyor.

Yorumlar