YEREL HABERLER

Mobil tanzim satışı Gaziosmanpaşa’da başladı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından oluşturulan tanzim satış modelinin startını verdi.

Mobil tanzim satışı Gaziosmanpaşa’da başladı

Gaziosmanpaşa Belediye Meydanı’nda kurulan mobil tanzim aracından ürünleri ucuza alan vatandaşlar, memnun kaldı.

Pazar ve market fiyatlarından yüzde 40 ila 50 arasında indirimli olan ürünlere talep yoğun oldu.

BİR ÜRÜNDEN EN FAZLA 2 KG ALINABİLİYOR
Ürünler bugünden satılmaya başlandı ancak bir üründen en fazla 2 kilogram satışyapılıyor. Bu kuralla bütün vatandaşların alışverişten faydalanması hedefleniyor.

Ürünlerin direkt üreticiden tüketiciye erişmesi noktasında, her mahalleye belirli zamanlarda mobil tanzim satış noktası kurulacak. Böylece daha ucuz, daha taze ve daha hijyenik ürünler, vatandaşların hizmetine sunulacak.

Mobil tanzim satışı

"MARKETLERDEN, PAZARLARDAN BIKTIK"
Fiyatların uygunluğundan memnun olan Süheyla Koç, “Ben çok beğendim, ucuz olması hoşuma gitti. Bu kış sebze çok pahalıydı. Dereotunu 3 liradan aldım, maydanozu 3 liradan aldım. Yalan yok içime oturdu. İyi, uygun. Aldıklarıma 5 lira verdim, hoşuma gitti.” diye konuştu.

Market ve pazarlardaki yüksek fiyatlardan dert yanan Sare Özcandan da “Tanzim satış noktalarından çok mutluyuz. Mahallelerde görürsek memnun oluruz. Marketlerden, pazarlardan bıktık, illallah ettik. 3 liralık ürünü veriyor 5 liraya, 10 liraya. Böyle daha iyi.” şeklinde konuştu.

Yorumlar