YEREL HABERLER

Meteoroloji uyarı geçti kuvvetli geliyor

Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada İstanbul'da 16 Şubat bugün hafif yağmurlu ve rüzgarlı bir havanın olacağı belirtilirken, vatandaşların kısa süreli fırtınalara karşı tedbirli olunması istendi. Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklara karşı yetkililer uyarıldı.

Meteoroloji uyarı geçti kuvvetli geliyor

Meteoroji İstanbul için kısa süreli fırtına uyarısı yaptı. Marmara Bölgesi'nin bugün parçalı ve çok bulutlu, İstanbul ve bölgenin doğusunun aralıklı hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda gece ve yarın sabah saatlerinde sis ve pus bekleniyor.

FIRTINA UYARISI
Bölge genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken, rüzgârın Kuzey ve Kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (30-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İSTANBUL SAAT SAAT HAVA DURUMU

VATANDAŞLAR UYARILDI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bu nedenle oluşabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU CUMARTESİ

TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU PAZAR

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve
ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; genellikle kuzey ve kuzey doğu yönlerden hafif ve orta kuvvette, Marmara ve Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara ve Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Yorumlar