YEREL HABERLER

Kartal'da çöken binanın enkazından 3 kişinin daha cesedi çıkarıldı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kartal'da meydana gelen faciayla ilgili yaptığı açıklamada, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 6'ya ulaştı." dedi.

Kartal'da çöken binanın enkazından 3 kişinin daha cesedi çıkarıldı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kartal'daki vahim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının 6'ya yükseldiğini, yaralı sayısını ise 13 olduğunu açıkladı.

Yerlikaya, "Üç kişinin daha cansız bedenine ulaştık. Hayatın kaybeden vatandaş sayımız 6'ya ulaştı. Yaralı sayımız 13" dedi.

Vali Yerlikaya'nın açıklaması şöyle;  

"Çalışmalar büyük bir uyum içerisinde devam ediyor. Havva kızımız annesine kavuştu. Havva kızımızın ameliyatla bacağından tedavi sürecinin başarılı geçtiği söylenildi. Annesinin sevinci görülmeye değerdi. 3 tane cansız bedene ulaştığımızı söylemek için huzurlarınızdayız. Hayatını kaybeden vatandaş sayısı 6'ya yükseldi.

YARALILARIN DURUMU NASIL?

Yaralı sayımız 13. Yaralılarımızı ziyaret ettik. 3 tanesi yoğun bakımda. İkisinin durumu daha iyiye doğru gidiyor. Diğer hastalarımızın genel durumları iyi, moralleri iyi. Her iki yandaki binanın yıkılma riskini göz önünde bulundurarak en ufak hareketleri dahi takip ediliyor. Enkaz üzerinde çalışan arkadaşlarımızın can güvenliği de çok önemli.

Anadolu Başsavcılığımız açıklama yaptı, adli takibin başladığını bildirdi. Bugün itibariyle çalışmaya başladılar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız da bir soruşturma başlattı. Bu ada içerisindeki tüm yapılar teknik açıdan incelenecek."

Yorumlar