YEREL HABERLER

Kartal'da çöken binada ölü sayısını ve isimleri Süleyman Soylu açıkladı

Kartal'daki çöken binada ölü sayısı artmaya devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Kartal'da çöken binayla ilgili son durumu paylaştı. Soylu, ölü sayısını ve isimlerini tek tek açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokağı'ndaki Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesiyle ilgili açıklama yaptı. Soylu, "Şu ana kadar 14 vatandaşımızı kaybettik, 14 vatandaşımızı da göçükten, sağ çıkarabildik." dedi.

Süleyman Soylu şunları söyledi: “Dün akşam saat 11.00’de kayıp sayımız 11’di. O saatten sonra 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sağ kurtulamadılar. Hafif yağmurun herhangi bir yavaşlatıcı engeli söz konusu değil. 14 yaralımızın durumu iyi. Göçük altında kalanları sağ salim şekilde çıkarmayı umut ediyoruz.”

YARALILARIN İSİMLERİ : Bakan Süleyman Soylu enkaz altından çıkarılan yaralıların isimleri ve sağlık durumlarını açıkladı.

Hilal Tuana Alemdar -13 yaşında durumu iyi
Halil İbrahim Alemdar - 23 yaşında durumu iyi
Adem Alemdar - 47 yaşında yoğun bakımda
Hatice Ali Efendioğlu - 81 yaşında yoğun bakımda
Adile Oral - 77 yaşında genel sağlık durumu iyi
Nazan Tekgöz - 37 yaşında genel sağlık durumu iyi
Güler Yılmaz - 56 yaşında genel sağlık durumu iyi
Bahriye Aktar -  75 yaşında yoğun bakımda
Tayyip Mahmut Alemdar - 9 yaşında genel sağlık durumu iyi
Ali Alemdar - 75 yaşında genel sağlık durumu iyi
Hüsniye Yaman - 59 yaşında genel sağlık durumu iyi
Leyla Yaman - 63 yaşında genel sağlık durumu iyi
Azra Havva Tekgöz - 6 yaşında dün enkazdan çıkarılmıştı. Yoğun bakımda ancak durumu iyi.
Mert Aydın bugün enkazdan 45. saatte çıkarıldı. 16 yaşında vücudunda kırık ve çıkıkları var ancak durumu iyi.

SOYLU: SORUMLUSU KİMSE CEZASINI BULACAK
Bakan Soylu, binanın çökme nedeniyle ilgili olarak, "Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığımız geniş kapsamlı bir soruşturma yapıyor. Şu anda ne söyleniyorsa doğru değil. Binanın yapım anına, kim tarafından nasıl yapıldığı yönünde söylenenler var. Kolonların kesilmesi ve diğerlerinin tevatür olduğunu, netleşmiş bilgilerin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılacak açıklamaya kadar itibar edilmemesi gerekir. Biz net olmayan hiçbir bilgiyi paylaşmıyoruz. Bu olayın müsebbibi kimse cezasını bulacaktır" dedi.

BAKAN SOYLU, ÇÖKEN BİNADA HAYATINI KAYBEDEN KARAMAN'IN CENAZESİNE KATILDI
KARTAL'da 8 katlı binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden 63 yaşındaki Fatma Karaman için cenaze töreni düzenlendi. Kartal Zeytinlik Ulu Camii'deki cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da katıldı. Fatma Karaman için cuma namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi. Karaman'ın cenazesine Bakan Soylu ve Vali Yerlikaya da omuz verdi. Cenaze toprağa verilmek üzere Rize'ye gönderildi.

Yorumlar