YEREL HABERLER

Esenyurt Belediyesi meclis toplantısı çoğunluk sağlanamadığı için iptal edildi

Esenyurt Belediye Meclisi’nin ilk toplantısı çoğunluk sağlanamadığı için iptal edildi. AK Parti Esenyurt Meclis Grup Başkan Vekili Gazanfer Karakaş, toplantının iptal edilmesinin ardından bir açıklama yaptı

Esenyurt Belediyesi meclis toplantısı çoğunluk sağlanamadığı için iptal edildi

İstanbul haberleri-Esenyurt Belediyesi’nde yapılacak olan meclis toplantısına, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin toplantıya katılmaması üzerine çoğunluk sağlanamadı. Bunun üzerine toplantı iptal edildi. Toplantının iptal edilmesinin ardından AK Parti Esenyurt Meclis Grup Başkan Vekili Gazanfer Karakaş, MHP Esenyurt ilçe başkanının da katıldığı bir basın açıklamasında bulundu.

 Karakaş, “Ev sahipliğini üstlenen Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımızın ve başkanımızın bizi güzel bir ev sahipliğiyle karşılayacağını umuyorduk. Ama maalesef geldiğimizde önce grup odamızın kapısının kilitli olduğunu gördük. Açtırmak için epeyce bir uğraş verdik. Ardından meclis salonunda oturma grubunda AK Parti ve MHP grubunu ikiye bölerek ve ortaya da CHP’li meclis üyelerini oturtarak hoş olmayan bir tablo ortaya koydular. Bu aslında çok da zor bir durum değil. Biz karışık oturmayı da kabul ediyoruz. Ama böyle bir bölünme ve ayrıştırmaya razı değiliz. Bu düzeltilene kadar da meclise girmeyeceğimiz ifade ettik.'' dedi.

Yorumlar