YEREL HABERLER

Ataşehir’de engelli öğrenciler yeteneklerini sergiledi

ATAŞEHİR Belediyesi’nin sanat eğitimlerine katılan engelli çocuklar, Engelliler Haftası’nda yeteneklerini sergiledi. Etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, aileler çocuklarının gösterilerini büyük ilgiyle takip etti.

Ataşehir’de engelli öğrenciler yeteneklerini sergiledi

Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde düzenlenen etkinlikte Engelsiz Sanat Grubu’nda eğitim alan farklı engel gruplarındaki çocukların sergiledikleri performanslar büyük alkış aldı.

“SEVGİ İLE HER TÜRLÜ ENGELİ AŞACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Düzenlenen etkinlikte konuşan Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, “Biz istiyoruz ki tüm çocuklarımız her imkândan eşit yararlansın. Sabrı ve şefkatiyle bu güzel çocukları yetiştiren siz değerli annelerin geçmiş anneler gününü kutlarım. Çocuklarımızın gösterilerinin hazırlanmasında emek veren tüm öğretmenlerimize ve personelimize çok teşekkür ediyorum. Sevgi ile her türlü engeli aşacağımıza inanıyorum” dedi.

“SABRİ ALİ, MÜZİK DUYUNCA YERİNDE DURAMAZ”

Ataşehir Belediyesi’nin sanat eğitimlerine katılarak ritim grubunda sahne alan ve gösteriye katılan gençlerden Sabri Ali’nin annesi Fatma Fırat, “43 yaşındayım oğlum Sabri Ali de 23 yaşında. Oğlumun engelli ve epilepsi hastası olduğunu 6 aylıkken menenjit geçirdiği zaman öğrendik. Bu yaşına kadar çok zorlu günlerden geçtik, okul hayatında çok mücadeleler verdik fakat şimdi çok şükür iyi duruma geldik. Sabri Ali’nin müziğe ilgisini 10 yaşındayken fark ettik, müzik duyunca yerinde duramaz olmuştu. Okulumuz bittikten sonra iki yıl önce Ataşehir Belediyesi sanat eğitimleri ile yolumuz kesişti. Oğlum kültür merkezlerinde ritim, dans ve müzik dersleri alıyor, koro çalışmalarına katılıyor” dedi.

“TEK BEKLENTİM ONUN MUTLU OLMASI”

Oğluyla gurur duyduğunu dile getiren Fatma Fırat, “Benim hayattan tek beklentim onun mutlu olması, onun her isteğini yerine getirebilmem. Ataşehir Belediyesi engelli çocuklarımıza çok fayda sağlıyor. Tüm bu hizmetlerden dolayı bir veli olarak Ataşehir Belediyesi’ne çok minnettarım, iyi ki var ve böyle eğitimlerin devamını diliyorum” dedi.

Yorumlar