ÜSKÜDAR

Üsküdar Belediyesi kullanılan pankartları çanta yapıyor

Üsküdar Belediyesi'nin etkinliğine katılan Ahmet Hakan, belediyenin naylon poşet yerine ürettiği çantaların üzerinde parti reklamı olmamasını takdir etti.

Üsküdar Belediyesi kullanılan pankartları çanta yapıyor

İstanbul'un en iyi kültür-sanat mekanlarından Nev Mekan Bağlarbaşı ve Nev Mekan Sahil'de Üsküdar Belediyesi'nin etkinlikleri devam ediyor.

Siyasetten kültür-sanata, Ahmet Hakan'ın gençlik yıllarından, sevdiği yazarlara kadar birçok konunun konuşulduğu etkinlikte, 2019'la birlikte hayatımıza giren paralı poşet uygulaması da ele alındı.

ahmet hakan

"ÜSKÜDAR BELEDİYESİ POŞETLERDE PARTİ REKLAMI YAPMIYOR"

Üsküdar Belediyesi'nin atıklardan yaptığı torbalar hakkında konuşan Hakan; "Ben poşetlerle ilgili bu girişimi destekliyorum, doğru bir politika. Onun yerine de bez poşetlerin devreye girmesi güzel bir olay. Üsküdar gördüğüm kadarıyla daha erken başlamış. Çok beğendim, iyi bir hizmet. Ben yazımda övdüm ve 'aman üzerine siyasi parti amblemi koymayın' dedim. Üsküdar, onu zaten yapmış. Sadece belediye adı yazıyor, belediye de hepimizin." ifadelerine yer verdi.

"ASTIĞIMIZ PANKARTLARI ÇÖPE ATMADIK ÇANTA YAPTIK"

Program sonunda Ahmet Hakan'a Üsküdar Belediyesi'nin hazırlattığı torbalardan hediye eden ve vatandaşlara 60 bin adet dağıtıldığını belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise çanta projesini, "Biz pankart astığımızda daha sonra o pankartları çöpe atmıyoruz. Sıfır Atık projesi kapsamında pankartları, fırınlarda kimyasallarından arındırıp, böyle çanta yapıyoruz ve pazarlarda vatandaşlarımıza dağıtıyoruz." sözleriyle açıkladı.

Yorumlar