ÜSKÜDAR

Tırtıllar yüzünden canından oluyordu! Üsküdar Belediyesi ilaçlama yapmıyor mu?

Kadıköy'ün ardından Üsküdar'da başlamıştı tırtıl kabusu ve belediyeye bu yönde onlarca şikayet gitmişti. Yetkililerin yeterince ilaçlama yapmadığı ve tırtılların her yeri sardığı iddia edilmişti. Üsküdar'da sorun devam ediyor.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Tırtıllar yüzünden canından oluyordu! Üsküdar Belediyesi ilaçlama yapmıyor mu?

Üsküdar'ı saran tırtıllar neredeyse can alıyordu. Durmuş Keleşoğlu isimli vatandaş ağaçtan evine tırtılların gelmesi üzerine ağacın tepesine ulaşıp, evin camına ve balkonuna ulaşan dalları kesmek istedi. Yaşlı adam, çıktığı ağaçtan inemeyince panik yaşayıp baygınlık geçirdi.Hastaneye kaldırılan yaşlı adamın durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Üsküdar Belediyesi'ne tırtıllar nedeni ile onlarca şikayet gelmişti. Vatandaşlar belediyenin yeteri kadar ilaçlama yapmadığını iddia etmiş ve bir de çağrıda bulunmuştu.

BÜYÜK PANİK YAŞADI

Üsküdar'daki evini basan tırtıllardan kurtulmak isteyen Durmuş Keleşoğlu isimli yaşlı adam, evinin yan tarafında bulunan dut ağacından pencerelerine ve balkonuna uzanan dalları kesmek istedi. Kalbinde pil olduğu öğrenilen Keleşoğlu, uyarılara rağmen ağaca çıktı. Dallardan bir kısmını kesen yaşlı adam, bir süre sonra çıktığı ağaçtan inemeyince panik yaşadı. Yaşadığı panik üzerine ağaçta fenalaşan Keleşoğlu'nu kurtarmak için olay yerine itfaiye ve ambulans çağrıldı. İtfaiye ekipleri yaşlı adamı mahsur kaldığı ağaçtan indirirken, olay yerinde hazır bekleyen ambulans, durumunun ciddi olduğunun belirlenmesi üzerine yaşlı adamı hastaneye kaldırdı.

Olayın ardından babası Durmuş Keleşoğlu'nun bulunduğu hastaneye gitmek üzere olan Muhsin Keleşoğlu, babasının sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Muhsin Keleşoğlu, “Babam daha önce de şok geçirmişti. Kalbindeki pil yarımdı. Bugün yine üç dört kere şok geçirmiş. Büyük ihtimal pil değişecek, çünkü son demleri gibi. Haber alamadık, biz de hastaneye gidip ne olup bittiğini öğreneceğiz. Herhalde ağacın dallarını kesiyordu burada. En ufak bir yorgunlukta kalp zayıflıyor. Herhalde o anda yorgunlukla oldu” dedi.

Yorumlar