ŞİŞLİ

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın iddiası CHP'yi kızdıracak

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP'nin kendilerine yönelik oyları bölüyorlar suçlamasına yanıt verdi. Bu iddiayı hakaret olarak kabul ettiklerini söyleyen Aksakal, ''DSP'nin oyları filan böldüğü yok. Şişli'yi Avcılar'ı Kadıköy'ü Bakırköy'ü Silivri'yi de alacağız." dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın iddiası CHP'yi kızdıracak

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CNNTÜRK yayınında Sultan Arınır'ın sorularını yanıtladı. DSP, CHP'nin oylarını mı bölmeyi amaçlıyor? sorusunu cevaplandıran Aksakal, "Bu sadece bir iddiadan ibaret. Ben bunu hakaret sayarım. Oyları bölen doğrudan CHP'nin kendisidir" açıklamalarında bulundu.

İşte Önder Aksakal'ın CNNTÜRK'e özel açıklamaları;

DSP, 17 yıldır siyasetin içinde. Tüm komşularıyla barışık bir Türkiye Cumhuriyeti Devletini sıfır borçla teslim etmiş bir DSP'den yıllar sonra komşularımızla sorunlu, askerlermizi sınırda bekler bir şekilde döndü. İnsanlar Ecevit'i, DSP'yi hatırladı. DSP'nin öncelikli hedefi Cumhuriyet değerlerini topluma yeniden kazandırmaktır. Herkes birbirini kötüleyerek hakaret ederek siyaset yapıyor.

10 maddelik bire seçim bildirgesi hazırladık. DSP'nin yeniden iktidarıyla ülkeyi nereye taşıyacağımızı anlatıyoruz. Hedefimiz ana muhalefete talip olmak. 2023'e de bu hazırladığımız bildirgeyle gireceğiz. 

DSP, CHP'nin oylarını mı bölmeyi amaçlıyor?

Bu sadece bir iddiadan ibaret. Ben bunu hakaret sayarım. Ancak bu tip hakaretlerle bizi karalama çabaları var. İttifak denilen bize göre ucube yasada çok farklı partiler bir araya geldiler. İki ittifakta çoğunluk sağcı adaylar.

CHP ile neden ittifak sağlanamadı?

Sayın Kılıçdaroğlu öyle bir beyanat vermiş. Yardımcılarından ikisi bizden randevu istediler. Havadan sudan konuşup gittiler. Sayın Öztrak, "Teklif etmemiş olabilirler ama nabız tuttular"dedi. Ne öyle bir teklif geldi, ne de öyle bir beklentimiz oldu. Siyasi partiler halkın yararına çalışmalarda ittifak yapmalı tabi ki. Muhakkak zamanı geldiğinde iş birliği yapılabilir.

CHP'den DSP'ye geçen adaylar

Oyları bölen doğrudan CHP'nin kendisidir. Şişli'de Mustafa Sarıgül adayımız değil mi? Şişli'yi zaten alacağız da... DSP kültürünü özümsemiş bir kişi olarak bunu kabul ettik. Şişli'de CHP'nin tüm isimleri mahalle mahalle çalışıyor. Siz orada AK Parti'yi mi engellemeye çalışıyorsunuz? Bağcılar'a Esenyurt'a gitsenize. DSP'nin oyları filan böldüğü yok. Şişli'yi Avcılar'ı Kadıköy'ü Bakırköy'ü Silivri'yi de alacağız.

Yorumlar