SİLİVRİ

Silivri'de tüm cadde ve meydanlar dezenfektanlı su ile yıkanıyor

Silivri Belediyesine bağlı ekipler, ilçe merkezi ve mahallelerdeki tüm caddeleri, kaldırımları ve meydanları dezenfektanlı su ile yıkıyor.

Silivri'de tüm cadde ve meydanlar dezenfektanlı su ile yıkanıyor

Silivri Belediyesi koronavirüs (COVID 19) salgını nedeni ile ilçe genelinde aldığı önlemleri titizlikle sürdürüyor.

Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatıyla hummalı bir çalışma içerisine giren ekipler, ilçe merkezi ve 35 mahallede dezenfekte işlemine devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından tüm cadde, kaldırım ve mahalle meydanlarının dezenfektanlı su ile yıkama işlemi gerçekleştiriliyor.

Koronavirüs salgın hastalığına ilişkin tedbirlerin en üst seviyede tutulduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, bu kapsamdaki çalışmaların bir bölümünü oluşturan ana cadde ve meydanların da dezenfekte edildiğini söyledi. 

Vatandaşların sağlığını önemsediklerini belirten Başkan Yılmaz, “İlk günden beri tüm ilçe sınırlarımızı kapsayacak şekilde seferberlik ilan ettik. Ekiplerimiz görevinin başındadır. Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Ana caddeler, 35 mahallemizdeki meydanlar, bazı sokaklar 7/24 esasına uygun olarak dezenfektanlı su ile yıkanıyor. Bu işlem belirli aralıklarla devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar