ŞİLE

Şile'de orman yangını alevler bir anda büyüdü

Şile'de dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Bir saatlik çalışma sonrası kontrol altına alınan alevler nedeni ile 5 dekar alan kül oldu.Yangının çıkış nedenine ilişkin soruşturma sürüyor.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Şile'de orman yangını alevler bir anda büyüdü

Şile Oruçoğlu köyünde bulunan ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına itfaiye helikopteriyle havadan müdahale edildi.

Yangın, Oruçoğlu Köyü Kokarca Mevkii'nde dün  saat 16.45 sıralarında çıktı. Yangına ilk müdahaleyi gönüllü itfaiyecilerden oluşan köylüler yaptı. Yangının kısa sürede büyümesi nedeniyle olay yerine çevre ilçelerden itfaiye ekipleri gönderildi. Orman itfaiye ekipleri de söndürme çalışmalarına katılırken, bölgeye itfaiye helikopteri sevk edildi. Yangın 1 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

"BİZİMKİ İLK MÜDAHALE ARACI"

Yangına müdahale eden gönüllü itfaiyeci İsmail Alkan, “Yangının nasıl çıktığından haberimiz yok. Biz Oruçoğlu köyünde gönüllü itfaiyeciyiz. Arkadaşlarla beraber olay yerine geldik. Ve bizim müdahale alanımız kısıtlı, hortumumuz yetmezdi zaten 40 metre hortumumuz var. Su tankımız da ona göre. İlk müdahale aracı bizimki. Şile, Ömerli, Yenidoğan grubuna bağlıyız biz. Şile'nin araçları ve orman araçlarıyla ve köylülerle beraber müdahale ettik. Hava aracı da geldi. 5 dekar alan yandı ve söndürüldü." dedi.

Yorumlar