ŞİLE

Şile'de dalgalara kapılan 2 kişi boğuldu

Şile Babsu Plajında denize giren ve bir süre sonra çırpınmaya başlayan 3 kişiden 2'si boğuldu. Son anda kurtarılan kişi ise ambulansla Şile Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Şile'de dalgalara kapılan 2 kişi boğuldu

İstanbul haberleri- Şile'den acı haber geldi.  Dev dalgaların oluştuğu denize giren 2 kişi boğuldu. Olayı gören bir kişi korkunç anları şöyle anlattı:

Dalga aldı ileri götürdü. Ekipler geldi ama kurtaramadı

Şile Sofular köyüne gelen üç kişi öğle saatlerinde Babsu plajında denize girdi. Bir süre sonra suda çırpınmaya başlayan 3 kişinin yardımına çevredekiler koştu. İhbar üzerine olay yerine İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama ve Kurtarma ekipleri, Sahil Güvenlik ekipleriyle sağlık ekibi gönderildi. Dalgalara kapılanlardan bir kişi son anda kurtarılırken diğer 2 kişi boğuldu. Boğulan Gökhan İspirli ve Soner Yalvaç'ın cesetleri incelemenin ardından morga götürüldü. Son anda kurtarılan kişi ise ambulansla Şile Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

"DALGA ALDI GÖTÜRDÜ"

Olayı anlatan bir görgü tanığı, "Yüzerek açıldılar. Jetski ile kurtardılar bir tanesini. Dalga aldı ileri götürdü. Ekipler geldi ama kurtaramadı." dedi.

Yorumlar