ŞİLE

Şile Yeryüzü Pazarı ödüle layık görüldü

Özel Kalem Dergisi’nin düzenlediği Türkiye’nin Yerel Yönetim Ödüllerinde sosyal sorumluluk projesi dalında ’’Şile Yeryüzü Pazarı’’ ödüle layık görüldü.

Şile Yeryüzü Pazarı ödüle layık görüldü

Özel Kalem Dergisi ödül töreninde tüm Şile halkı adına ödülü alan Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu ’’ Bu organizasyona 10 yıldır emek veren herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Özellikle büyükşehir çeperlerindeki kırsal yerleşim yerlerinin kendi ekonomi modelini kurması anlamında bir projedir Yeryüzü Pazarı. Tarımın entegre yapılmaya çalışıldığı bir ülkede butik ve mütevazı arazilerde, turizmde nasıl ekonomi modeli kurulacağının bir araştırılmasıdır. Başarılı olduğu için mutluyuz. Şile köylüsünü aracısız kabzımalsız kazanan bir modelle bir araya getirdik ve İstanbul’un turizm potansiyellerinden faydalandık. Bu ödülden dolayı herkese teşekkür ederim. Bizleri bu yolda desteklerini esirgemeyerek yalnız bırakmayan Şile Turizm Derneğimize, Kamu Kurum Kuruluşlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

İstanbul gibi bir metropolün hemen dibindeki Şile’yi doğal ürünler pazarı haline getiren, Şileli hemşehrilerimizi mutlu eden, yeşili koruyan, farklı ve yeni bir kent modeli ’’Sürdürülebilir Bir Şile’’ için yaptığı hizmet ve projelerle Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu bu ödülü Şileye kazandırdı.

Yorumlar