ŞİKAYETİM VAR

Avcılar'ı çöpe teslim eden Kadriye Maraşlı İstanbul'u nasıl yönetecek?

Avcılar'daki çöp sorunu Avcılar Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi'ni karşı karşıya getirdi... Avcılar Belediye Başkanı Kadriye Maraşlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni bölgeye karşı duyarsız olmakla suçladı.

Avcılar'ı çöpe teslim eden Kadriye Maraşlı İstanbul'u nasıl yönetecek?

İnsanların Avcılar sahillerinde rastgele bıraktığı çöpler çevre sakinlerini isyan ettirdi. Vatandaşar belediye yetkililerinin daha etkin bir çalışma yapmasını bekliyor.

Sabah saatlerinde günlük spor için sahile gelenler çöp yığınları görmekten yakındı. Çöp konteynerlerinin yetersiz kaldığı göze çarparken, Sokak hayvanları ve martılar günün ilk ışıkları ile birlikte çöpleri karıştırarak yiyecek bulmaya çalışırken, vatandaşlar gördükleri manzaraya adeta isyan ettiler...

Diğer yandan çöpler bölge belediyesi ile İBB'ye de karşı karşıya getirdi. Avcılar Çevre Kültürünü Geliştirme ve Eğitimi Afet Yardım Derneği (AVCEDER) Başkanı Kadriye Maraşlı,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin daha etkin bir çalışma içine girmesi gerektiğini söyledi.

AVCEDER Başkanı Kadriye Maraşlı, İstanbul’daki sahillerde görülen kirliliklere İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin etkili müdahale etmesi için defalarca çağrı yaptıklarını,  ancak henüz bir sonuç alamadıklarını söyledi. Sahilde tek söz sahibinin İBB olduğunu belirten Maraşlı, “Kadınlarımız, çocuklarımız dolaşamıyor, nefes alınamıyor. Denetimsizlik var. Lütfen buna çare bulunsun” dedi.

Yorumlar