SANCAKTEPE

8. Sancaktepe Kitap fuarı açıldı! 10 gün sürecek ziyaret saatleri de...

Sancaktepe Belediyesince bu yıl 8.'si gerçekleştirilen Sancaktepe Kitap Fuarı'nda bu yıl da bir çok yazar ve şair okurlarıyla bir araya geliyor

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
8. Sancaktepe Kitap fuarı açıldı! 10 gün sürecek ziyaret saatleri de...

Sekizincisi düzenlenen Sancaktepe Kitap Fuari, Samandira Saat Kulesi Meydanı'nda ziyaretçilerine kapılarını açtı. 29 Eylül Pazar günü sona erecek olan Kitap Fuarı'nı kitapseverler 10 gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret etme fırsatı bulabilecek. Ziyaretçiler fuarda; okul kitapları, test kitapları, çocuk kitapları, edebiyat, bilim, sanat ve fikir kitapları olmak üzere her yaşa ve her tarza hitap eden kitap ve yayına ulaşabilecek.

100 kitap evinin bulunduğu fuara vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Fuar'ın açılışını Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü yaptı. Stantları gezen başkan Döğücü çocuklara kitap alarak hediye etti.

Kitap fuarlarının bilgi paylaşımı için etkin yollardan biri olduğunu belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “İlk emri ‘Oku' olan dinin mensuplarıyız. Okumanın ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabiliyoruz. Dolayısıyla kitap okumanın gelişmesini, artmasını gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının çok arzu ediyoruz. Kitap fuarının her yıl düzenli olarak yapacağız. Büyük bir organizasyon . 100 tane yayın evimiz burada. Ve her günde en az ikişer tane olmak üzere yazarımız kitap imzalamaya gelecek. Kitap hayattır, nefestir” dedi.

10 GÜN SÜRECEK

29 Eylül Pazar günü sona erecek olan Kitap Fuarı'nı kitapseverler 10 gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret etme fırsatı bulabilecek. Kitapları sevdirmek, kitap okuma bilincini yerleştirmek, kitapseverleri yazar, şair ve yayınevleri ile buluşturmak amacıyla düzenlenen kitap fuarında ziyaretçiler; okul kitapları, test kitapları, çocuk kitapları, edebiyat, bilim, sanat ve fikir kitapları olmak üzere her yaşa ve her tarza hitap eden kitap ve yayına ulaşabilecek.

Yorumlar