PENDİK

Pendik Belediyesi duyurdu evlenecekler dikkat!

Pendik Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Genelgesi gereğince nikah merasimlerinin davetsiz, törensiz ve yalnızca iki şahitle gerçekleştirileceğini duyurdu.

Pendik Belediyesi duyurdu evlenecekler dikkat!

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Coronavirüs konulu ek bir genelge gönderdi. Genelgede umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı değerlendirildi.

Buna göre tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan / düğün salonu, çalgılı müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, oyun salonları, kafeterya, çay bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.) her türlü kapalı çocuk oyun alanları (avm ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, luna park, yüzme havuzları, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici süreliğine 16/03/2020 Pazartesi saat 24.00 itibarıyla durduruldu.

Bu genelge gereğince Pendik Belediyesi nikah merasimlerinin davetsiz, törensiz ve yalnızca iki şahitle gerçekleştirileceğini duyurdu.

Yorumlar