PENDİK

Pendik 4. Geleneksel Kitap Fuarı kapılarını açtı

Pendik Belediyesi'nin her yıl düzenlediği geleneksel kitap fuarı başladı.80 yayınevi ve binlerce kitabın bulunduğu fuar 20 Ekim'e kadar sürecek.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Pendik 4. Geleneksel Kitap Fuarı kapılarını açtı

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Geleneksel Kitap Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.Binlerce kitabın bulunduğu fuarda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Sahaflar Çarşısı bulunuyor.

Pendik Belediyesi'nin her yıl düzenlediği geleneksel kitap fuarının dördüncüsü kapılarını ziyaretçilere açtı.  Pendik sahilde gerçekleşen kitap fuarının açılışı öncesi Barış Pınarı Harekatı'nda göreve alan askerlerin ve şehitlerin anısına saygı duruşunun ardında İstiklal Marşı okundu.

80 YAZARIN İMZA GÜNÜ GERÇEKLEŞECEK

Tarihten kişisel gelişime, romandan ansiklopediye kadar farklı türlerde binlerce kitabın bulunduğu fuarda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kitapseverleri Sahaflar Çarşısı bekliyor. 11 Ekim ile 20 Ekim arasında açık olacak fuarda 80 yayınevi ile binlerce kitap bulunuyor. Fuar kapsamında 80 yazarın imza günü gerçekleşecek.

"UCUZ KİTAP TEMİN ETMEK İSTEYEN KARDEŞLERİMİZ"


Kitap fuarı hakkında bilgi veren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “4. düzenlediğimiz kitap fuarının açılışını gerçekleştirdik. Kültür- sanat sezonunu da açmış olduk bu vesile ile. İlk programını fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar hocamızın İstanbul ve Pendik'ten oluşan fotoğraf sergisiydi. Yüzlerce kitap evinin bulunduğu ve sanatçıların katılacağı fuar olacak. Pazartesi günü edebiyat festivalimiz var. Sahaflar çarşını Pendik'e getirdik. Ucuz kitap temin etmek isteyen kardeşlerimize burada imkan sağlamış olduk. Dolayısıyla güzel bir sezon olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar