PENDİK

Çevre dostu Pendik Belediyesi’nden “Lets Do It”a tam destek

“Lets Do It” çevre hareketi kapsamında Ömerli Barajı Kurtdoğmuş Köyü’nde toplanan çevreciler bu yıl da kilolarca çöp topladı. Pendik Belediyesi’nin desteği ile çevreye duyarsız vatandaşların doğaya bıraktığı çöpler arasında ambalaj atıklarının yanı sıra tabure ve giysiler toplandı.

Çevre dostu Pendik Belediyesi’nden “Lets Do It”a tam destek

Dünyada çevre temizliği konusunda önemli bir sivil toplum hareketi haline gelmiş olan “Let’s Do It” etkinliği, Pendik’te de gerçekleştirildi. Pendik Belediyesi’nin desteğiyle Ömerli Barajı Kurtdoğmuş Köyü’nde toplanan çevreciler etkinlik kapsamında kilolarca çöp topladı.

Çevreye duyarsız vatandaşların doğaya bıraktığı çöpler arasında bolca atık ambalajın yanı sıra tabure ve giysiler de yer aldı. Toplanan çöpler Temizlik İşleri Müdürlüğünün bölgeye getirdiği konteynere yüklenerek Atık Ayrıştırma Tesisi’ne gönderildi.

Okan Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Let’s Do It” Pendik etkinliğine Şehit Adil Büyük Cengiz Anadolu İHL, Turkish Technic (THY), Pendik Genç İHH ekibi ve çok sayıda gönüllü çevreci katıldı.

LET’S DO IT ETKİNLİĞİ NEDİR?

“Let’s Do It!” 2008 yılında Estonya’da başlamış bir çevre hareketi. Bugün 133 ülkede milyonlarca gönüllüye sahip bu çevre temizliği hareketinin en önemli özelliği dünya üzerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi. Türkiye’de bu harekete Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) öncülük ediyor. Pendik’te ise her yıl Pendik Belediyesi’nin öncülüğünde Let’s Do It hareketi düzenleniyor.

Yorumlar