MALTEPE

Maltepe Belediyesi’nin kreşlerine tam not

Maltepe Belediyesi’ne bağlı kreşlerde eğitim gören öğrenciler, 2019 yılında da hem eğitici, hem eğlendiren çeşitli etkinlik ve faaliyetlerle dopdolu bir yıl geçirdi.

Maltepe Belediyesi’nin kreşlerine tam not

Maltepe Belediyesi’ne bağlı Zümrütevler, İdealtepe, Aydınevler, Esenkent, Altıntepe, Bağlarbaşı, Altayçeşme, İdealtepe ve Feyzullah kreşlerinde eğitim gören öğrenciler, 2019 yılında aldığı eğitimler ve çeşitli etkinliklerle yeteneklerini geliştirdi.

Kreş etkinlikleri kapsamında öğrenciler, anneler ve babalar gününde büyükleriyle kaynaşırken, “Maltepe 95” projesi çerçevesinde babalar, “Babalar Günü”nde çocuklarıyla birlikte yemek yaptı ve çocuklara kitap okudu. Anneler ise, “Anneler Günü”nde çocuklarıyla çeşitli yarışmalara katılarak eğlenceli aktivitelerde bulundu.

ÇOCUKLAR İÇİN BİLİM ŞENLİĞİ

Proje kapsamında, Zümrütevler’e kurulan seyyar oyun parkı ile mahallelerde unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları tekrar canlandırılırken, tiyatro etkinliğinde profesyonel kukla gösterisi, uzay konsepti partisinde eğitici videolar eşliğinde uzay eğitimi, çömlek etkinliğinde çömlek sanatının incelikleri, mutfak eğitimlerinde turşu kurma ve reçel yapma ile “Yerli Malı Haftası”nda, yerli malı kullanmanın önemi üzerine eğitimler gerçekleştirildi. 

DENETİMLERDEN GEÇER NOT ALDI  

2019 yılında kreşlere 2 önemli ziyaret de gerçekleştirildi. İlk ziyarette Türk Dünyası Belediyeler Birliği kreşlerde incelemelerde bulundu. İkinci ziyaret kapsamında da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde Maltepe Belediyesi kreşlerinde olumsuz bir duruma rastlanmadı ve kreşler tam not aldı. 

Yorumlar