KÜÇÜKÇEKMECE

Minikler Küçükçekmece Belediyesi ile hayvan sevgisini öğreniyor

Küçükçekmece Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü´nün hayata geçirdiği 'Anaokullarında hayvan sevgisi ve farkındalığı oluşturma projesi' ile miniklere hayvan sevgisi oluşturulması hedefleniyor.

Minikler Küçükçekmece Belediyesi ile hayvan sevgisini öğreniyor

Proje kapsamında ilçede bulunan 66 adet anaokulunda öğrencilere toplam 6 ton 12 bin paket kedi ve köpek maması dağıtımı yapılacak.

Proje teorik olarak da yürüyecek. Anaokulu öğretmenleri de dersler de çocuklara hayvanları anlatacak. Proje kapsamında ilk olarak Küçükçekmece Belediyesi anaokulunda kedi ve köpek maması dağıtımı yapıldı. Aynı zamanda kediler için belediyenin yaptığı kedi evi de okulun maskotu olan 'Pamuk´ isimli kediye verildi. Anaokulunun kış bahçesine konulan evin önünde minikler kediyi severek mama verdi.

 MİKAİL DOĞAN: 6 TON MAMA 1 AY İÇERİSİNDE DAĞITILACAK

Projenin 1 ay içerisinde tamamlanacağını ifade eden Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Veterineri Mikail Doğan, 'Küçükçekmece sınırları içerisindeki 66 anaokuluna hayvan sevgisi oluşturmak için 6 ton mama dağıtıyoruz. Bunun dışında çocuklara hayvan sevgisi konusunda bilgilendirerek onların erken yaşta gelişimlerine de katkıda bulunmuş oluyoruz. İlçede 6 ton mamanın 1 ay içerisinde dağıtımını gerçekleştireceğiz. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamaya çalışıyoruz' diye konuştu.

 AYFER ŞAHİN: ÇOCUKLARDA EMPATİ DUYGUSUNU GELİŞTİRECEK

Miniklerin okul öncesi gelişimleri için hayvan sevgisinin çok önemli olduğunu vurgulayan Küçükçekmece Belediye Anaokulu Müdürü Ayfer Şahin, 'Hayvanlarla irtibat halinde olmaması çocuklarımızın pek çok yoksunluk yaşamasına neden oluyor. Bir hayvanla birlikte olmak veya bir hayvanı sahiplenmek çocuklarda empati duygusunu geliştirecek. O hayvanın acı çekebileceğini, o hayvanın mutlu olabileceğini, acıkabileceğini ve susadığını anlamasını sağlayarak en önemli kazanımlarından biri olan empati duygusunu geliştirmesine neden oluyor. İkinci olarak da doğum ve ölüm kavramını anlamalarını sağlıyor. Okul öncesi çocuklara doğum ve ölüm kavramını net açıklayamadığımız için hayvanlarla bunu açıklayabilmiş oluyoruz' şeklinde konuştu.

Yorumlar