KÜÇÜKÇEKMECE

Küçükçekmece'de velilerden duvarlarında çatlaklar bulunan okul önünde eylem

Küçükçekmece'de Gültepe İlkokulu'nda yetkililer deprem sonrası inceleme yaptı ve binada hasar olmadığını okulda eğitime devam edilebileceğini açıkladı. Veliler bu karara tepki gösterdi ve okulun önünde eylem yaptı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Küçükçekmece'de velilerden duvarlarında çatlaklar bulunan okul önünde eylem

Deprem sonrası binalardaki ön tespit çalışmaları devam ediyor. Küçükçekmece'de de bir okulda yapılan incelemede herhangi bir risk olmadığı ve eğitime devam edilebileceği kararı verildi. Bu karar verildi verilmesine ama veliler ayağa kalktı.

Küçükçekmece Gültepe Mahallesi’nde bulunan Gültepe İlkokulu’nun binasında iddiaya göre, Silivri’de 26 Eylül'de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem sırasında duvarlarında, kolonlarında çatlaklar oluştu. 4 Ekim Cuma günü okulda yapılan incelemede, binada hasar olmadığı ve eğitime devam edileceği yönünde karar verildi. Bu karara karşı çıkan veliler, bugün çocuklarını derslere göndermeyip okul önünde eylem yaptı. 

“BURADA HİÇBİR RİSK YOK”

Toplanan veliler ve öğrencilere konuşan Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İsa Kanıcı, "Değerli çocuklar, bir arkadaşınızın burnu kanamasın diye arkamda gördüğünüz binadan bin tane, iki bin tane hatta sonsuz tane binayı yıkarız yeniden sıfır yaparız. Devletimiz, milletimiz en güzelini, mükemmelini yapar. Burada güçlendirme yapıldı. İşin erbabı olan profesörlerimiz inceleme yaptı. Burada hiçbir risk yok.” Dedi.

“OLUMLU RAPORU BİZİMLE PAYLAŞMADILAR”

Okul için olumlu yönde rapor verildiğini ancak okul yönetiminin bu raporu kendileriyle paylaşmadığını söyleyen velilerden Kaan Engin Özaydemir, “İki rapordan bahsediliyor. İlk raporun olumsuz ikinci raporun olumlu çıktığı söyleniyor. Tabii ki bunlar hep bir söylenti kabul ediyoruz ama bunu engellemenin yolu bilgi alma özgürlüğünü kapatmak, bağırmak, çağırmak değil olduğu gibi sağlam olduğu söylenen bu raporu paylaşmak” diye konuştu.

Yorumlar