KÜÇÜKÇEKMECE

Küçükçekmece Belediyesi Tüm Bel-Sen ile toplu sözleşme imzaladı

Küçükçekmece Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen arasında toplam 565 memuru ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı. Toplu sözleşme ile sosyal haklar ve ücretlerde %52 oranında artış yaşandı.

Küçükçekmece Belediyesi Tüm Bel-Sen ile toplu sözleşme imzaladı

Küçükçekmece Belediyesi ile Tüm Bel-Sen 1 Nolu Şube (Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası) arasında 2019-2021 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Tüm Bel Sen, aylık  bin 400 TL ve 4 ikramiye için el sıkıştı. Memurun yüzü güldü.

Küçükçekmece’de memurun yüzü güldü

Tüm Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, “Bu toplu sözleşme süreci çok önemli. Ülkemizde imzalanan toplu sözleşme hukukuna baktığımızda biz henüz arzuladığımız noktada değiliz. 4688 Sayılı Yasayla tarif edilirken kısıtlandı, tırpanlandı. Ucundan bucağından alındı, siyasal iktidarın istediği bir sözleşme hukukuna dönüştürüldü. 30 yıldır kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. Çok yoğun baskılar yaşadık. Dönem dönem siyasi iktidarların işine gelmedi bu tutumumuz. Hedefimiz, mutlu bir arada yaşayan bir Türkiye bir kent yaratmaktı. Bu nedenle bugün yaptığımız işin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Masadan mutlu ayrılmak çok önemli. Küçükçekmece’de kamu emekçilerimiz ve belediye başkanımızla toplu sözleşmemizi imzalıyoruz. 2019-2021 arasını kapsayan toplu sözleşme hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Yorumlar