KİM KİMDİR

Şeyma Döğücü

Şeyma Döğücü

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan ve asıl mesleği avukatlık olan Şeyma Döğücü 1965 doğumlu. 'İstanbul'un kalbi Sancaktepe' sloganı ile akıllara yer eden Döğücü'nün evli ve üç çocuğu olduğu belirtildi.

ŞEYMA DÖĞÜCÜ KİMDİR?

1965 yılında Çorum’da dünyaya geldi. Çorum İmam Hatip Lisesi'ni bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı ve insan hakları alanında gönüllü olarak çalışmalar yaptı. AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte 2002 yılında İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasete adım attı. İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşleri Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini üstlendi. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi.

2012 yılında yapılan AK Parti İl Kongresi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesinin ardından Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı. 2013-2014 yıllarında Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul birinci bölge milletvekili adayı oldu. 2015 Aralık ayı itibariyle AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olarak göreve getirildi. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Evli ve üç çocuk annesi olan Şeyma DÖĞÜCÜ, İstanbul Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

BAŞINDAN ÇİÇEKLER DÖKÜLDÜ

Sancaktepe Selediyesi’nde düzenlenen törenle görevi İsmail Erdem’den teslim aldı. Döğücü ve Erdem’in başından çiçekler döküldü.