KİM KİMDİR

Mansur Yavaş

Mansur Yavaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kimdir?  Mazbatasını alarak görevi Ak Partili Mustafa Tuna'da devralarak görevine başlayan Mansur Yavaş'ın ailesi, bugüne kadar neler yaptığı merak konusu oldu.

ASIL MESLEĞİ AVUKATLIK

İsmini Beypazarı Belediye Başkanlığı ile duyuran Mansur Yavaş, doğma büyüme Beşpazarlı. 1955 doğumlu olan Mansur Yavaş, 63 yaşında. Siyaset sahnesine Beypazarı Belediye Başkanlığı ile etkili bir giriş yapan Mansur Yavaş'ın asıl mesleği avukatlık. İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu olan Yavaş, vatani görevini askeri savcı olarak yaptı.

SİYASETE MHP'DEN GİRİŞ YAPTI

Beypazarı'nda 13 yıl serbest avukatlık yapan Mansur Yavaş, siyasete 1989 yılında MHP'den giriş yaptı. 18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8,500 oy alarak Beypazarı Belediye Başkanı oldu. Beypazarı'nı baştan yarattı : Mansur Yavaş tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonuyla "2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi" seçildi. 2004 yılında TÜSİAV tarafından da "Yılın Belediye Başkanı" ödülünü alan Mansur Yavaş, 18 Nisan 2004 seçimlerinde %55 oy oranıyla ikinci kez belediye başkanı seçildi.

MANSUR YAVAŞ'IN EŞİ

Mansur Yavaş'ın eşinin ismi Nursen Yavaş. Mansur Yavaş eşi Nursen Yavaş ile bir akrabasının aracılığı ile tanışmış. Hemen söz yapıp askerlik döneminde de evlenmişler. Nursen Yavaş çalışmıyor ve ev hanımı. 

MANSUR YAVAŞ'IN KIZLARI

Mansur Yavaş'ın 2 kızı var. Mansur Yavaş büyük kızı Çağlayan Yavaş'ı 2014 yılında evlendirdi. Mansur Yavaş'ın damadının ismi Yıldıray Sezgin. Bilkent Üniversitesi Hukuk mezunu olan diğer kızı Armağan Yavaş ise babasının izinden gidiyor.

MANSUR YAVAŞ: ÇOCUKLARIMA ÇOK DÜŞKÜNÜM

Mansur Yavaş verdiği bir röportajda kızlarının çabuk büyüdüklerinden söz edip şunları söylemişti: -Çocuklarıma düşkünüm. 2 kızım var. 10 yıl belediye başkanlığı yaptığım dönemde onlarla yeterince zaman geçiremediğim için pişmanım. Sonra bir baktım, evlenecek yaşa gelmişler, ıskaladığım için pişmanım.

MANSUR YAVAŞ MAZBATASINI BÖYLE ALDI

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Adliyesi’ne gelerek mazbatasını aldı. Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen törenle Mustafa Tuna'dan görevi devraldı.