KİM KİMDİR

İsmet Yıldırım

İsmet Yıldırım

Aslen Rizeli olan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 31 Mart seçimlerinin ardından görevine hızlı başladı. Seçimlerin ardından İsmet Yıldırım'ın kim olduğu, kaç yaşında olduğu merak ediliyor.  

BİRÇOK DERNEK VE VAKIFTA YÖNETİCİLİK YAPTI

1960 yılında Ümraniye'de doğan İsmet Yıldırım, Bayburt kütüğüne kayıtlı olup aslen Rizelidir. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1982 yılında mezun olduktan sonra aile şirketinde müteahhitlik ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve İnşaat Müteahhitleri Komitesi Başkanlığı'nın yanı sıra bir çok vakıf ve dernekte yöneticilik yapmıştır. Kiptaş Genel Müdürlüğü görevinde de bulunan İsmet Yıldırım evli ve iki çocuk babasıdır.

İSMET YILDIRIM'IN EŞİ SAİME YILDIRIM EŞİNİN ELİNDEN DİPLOMA ALDI

İsmet Yıldırım'ın eşi Saime Yıldırım “Eşinin zoruyla” dışarıdan önce ortaokulu, sonra liseyi bitirdi .İsmet Yıldırım’ın “Neden üniversite sınavlarına girmiyorsun” sözleriyle kendisini teşvik etmesi üzerine, Saime Yıldırım  sınavlara hazırlanıp, Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İngilizce Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı.

İsmet Yıldırım Bilgi Üniversitesi’nin Haliç’teki kampüsünde düzenlenen diploma töreninde, eşine diplomasını kendi elleriyle verdi.