KİM KİMDİR

Bülent Kerimoğlu

Bülent Kerimoğlu

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında soruları merak konusu oldu. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan bir süre doktorluk yapan Bülent Kerimoğlu, 2010 – 2011 CHP İstanbul İl Sekreterliği yaptı. 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu evli ve iki çocuk babası.

BÜLENT KERİMOĞLU MAZBATASINI ALDI

Mazbatasını alarak göreve başlayan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düştü:

Mazbatamızı aldık.Bakırköy Belediye Başkanı olarak;şahsıma oy veren vermeyen tüm Bakırköy halkına hizmete devam edeceğiz.%60'a yakın bir oyla seçildik,fakat %100’e eşit mesafede ayrımsız hizmet edeceğiz

BÜLENT KERİMOĞLU KİMDİR?

1970 Ardahan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1991 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden "tıp doktoru" olarak mezun oldu.
1992 – 1997 yılları arasında İstanbul Yedikule Göğüs Cerrahisi ve Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde ihtisas yaptı. Asistanlık döneminde General Medical Council (UK)’ın deniz aşırı ülkelere verdiği bursu kazanarak, 16 ay İngiltere Leeds Klingbeck Hospital Pediatric Kalp Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde "research fellow" olarak çalıştı.
1999 yılında Diyarbakır’da askerlik görevini tamamladı.
10 yılı aşkın bir süre İstanbul’un değişik hastanelerinde uzman hekim olarak görev yaptı. Op. Dr. Bülent Kerimoğlu; 1992 – 1997 yılları arasında Bakırköy Zuhuratbaba Mahallesi’nde ikamet etti ve bu dönemde Bakırköy’de özel bir hastanede görev yaptı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Haklarını Koruma Derneği, Türk Tabipleri Birliği ve Lozan Mübadilleri Vakfı üyesidir.
2010 – 2011 Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Sekreterliği yaptı. 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.
İyi derecede İngilizce bilen Op. Dr. Bülent KERİMOĞLU, evli ve iki çocuk babasıdır.