KİM KİMDİR

Battal İlgezdi

Battal İlgezdi

CHP'nin en çok konuşulan isimlerinden biriydi Battal İlgezdi. Ataşehir Belediye Başkanlığı görevine yerine seçilen Battal İLgezdi, kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır soruları merak ediliyor. Gamze Akkuş İlgezdi ile evli olan Battal İlgezdi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev yaptı.

11 Mart 1959 tarihinde Malatya'da doğan Battal İlgezdi, İlkokulu Malatya'da okudu. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı ve ortaöğrenimini burada tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olan Battal İlgezdi, aile şirketlerinde görev alarak ticaret hayatına atıldı.

Öğrencilik yıllarında katıldığı siyaset yaşamını, 1984 yılında SODEP'de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir'in kurucu belediye başkanı oldu.

Ardından 30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerini de kazanan Battal İlgezdi, üç dönemdir Ataşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Evli olan Battal İlgezdi, Fransızca biliyor.

GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ KİMDİR?

Gamze Akkuş İlgezdi, 1992 yılında SSK Okmeydanı Hastanesi'nde, Diş Hekimi olarak göreve başladı. Hizmet içi eğitim programıyla, çene cerrahisi master eğitimine gitti. Bu eğitimin bitiminde 9 yıl ameliyathane bölümünün sorumluluğunu yürüttü. 1993 – 2007 yılları arasında SSK Okmeydanı Hastanesi Çene Cerrahisi Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Aynı yıllarda KESK sendikasının üyesi olarak görev yaptı. 1999-2001 yılları arasında Okmeydanı SSK Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı yaptı. 18 yıl çalıştığı Okmeydanı SSK Hastanesi'nden, 2009'da İçişleri Bakanlığı kadrosuna geçerek kurum değişikliği yaptı. 2009 yılından itibaren kendi kurduğu Prof. Türkan Saylan Tıp Merkezi'nde hekimlik yapmanın yanı sıra, kurumun Kültür, Sağlık ve Sosyal projelerini hazırlayıp, hayata geçirdi. 2009-2014 yılları arasında “Türkan Saylan Tıp Merkezi”, “Bahriye Üçok Hasta Konuk Evi”, “Kadın ve Aile Sağlığı, Ana Çocuk Sağlığı ve Ergenlik Çağı Fizyolojik ve Psikolojik Destek Merkezi” olmak üzere 3 sağlık merkezi kurdu ve yönetti.