KİM KİMDİR

Battal İlgezdi

Battal İlgezdi

CHP'nin İstanbul Ataşehir için belediye başkan adayı yeniden Battal İlgezdi oldu. İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturma kapsamında görevinden el çektirilmişti.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi kimdir? Battal İlgezdi nerelidir? Battal İlgezdi hangi partilidir? Battal İlgezdi hangi görevlerde bulundu? İşte detaylar...

BATTAL İLGEZDİ KİMDİR?

11 Mart 1959 tarihinde Malatya'da doğan Battal İlgezdi, İlkokulu Malatya'da okudu. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı ve ortaöğrenimini burada tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olan Battal İlgezdi, aile şirketlerinde görev alarak ticaret hayatına atıldı. Öğrencilik yıllarında başlayan siyaset yaşamını 1984 yılında SODEP'de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerine CHP'den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir'in ilk belediye başkanı oldu.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden seçilen Battal İlgezdi, Ataşehir’in iki dönemdir Belediye Başkanlığını yapıyor.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerine CHP'den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir'in ilk belediye başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden seçilen Battal İlgezdi, Ataşehir’in iki dönemdir Belediye Başkanlığını yapıyordu

Evli olan Battal İlgezdi Fransızca biliyor

BATTAL İLGEZDİ'NİN EŞİ GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ KİMDİR?

1969 İstanbul doğumlu Gamze İlgezdi, ilk, orta ve lise eğitimimi İstanbul'da tamamladı. Üniversite eğitimimi Marmara Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi'nde Yüksek Lisans programıyla bitirdi. 1992'de SSK Okmeydanı Hastanesi'nde, hekim olarak göreve başladı. Gamze İlgezdi, hizmet içi eğitim programıyla, çene cerrahisi master eğitimine yollandı. Bu eğitimin bitiminde 9 yıl ameliyathane bölümünün sorumluluğunu yürüttü. Aynı yıllarda Kamu-Sen sendikasının üyesiydi ve görev yaptı.