KİM KİMDİR

Abdurrahman Dursun

Abdurrahman Dursun

2006 yılında aktif siyaset hayatına başlayan Abdurrahman Dursun, hukuk müşavirliği ve serbest avukatlık yapıyor. Evli ve iki çocuk sahibi olan Abdurrahman Dursun, halen Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Üyesi...

ABDURRAHMAN DURSUN KİMDİR?

1972 yılında Adıyaman’da doğan Abdurrahman Dursun ilk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman’da tamamladı.

 Adıyaman İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Dursun, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığının 2006 yılında yapılan kongresinde İl Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilen Dursun’un aktif siyaset hayatı da bu yılda başladı.

2009, 2012, 2015 yıllarında yapılan il kongrelerinde Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Bu süre içerisinde Teşkilat, Seçim İşleri, Siyasi ve Hukuki İşler ve Yerel Yönetimler birim başkanlıklarında görev yaptı.

Dursun, 7 Haziran ve 1 Kasım 2016 genel seçimlerinde, İstanbul 3. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüttü. 2009-2018 yılları arasında Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı temsilcisi olarak, İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeliği yaptı. Birlik Vakfı Hukukçular Kulübü Başkanlığı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanlığı da yapan Av. Abdurrahman DURSUN, İstanbul'da faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde hukuk müşavirliği ve serbest avukatlık yapmaktadır.

Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup, halen Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Üyesidir.

30 Mart 2018 tarihinde yapılan AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresinde ilçe başkanlığına seçilen DURSUN, 31 Mart seçimlerinde Sultangazi Belediye Başkanı seçildi.

İngilizce bilen DURSUN evli ve 2 çocuk babasıdır.